به روز شده: 3 ساعت و 52 دقیقه قبل
کد مطلب: 18532
زمان انتشار: دوشنبه 11 بهمن 1389 - 15:53:46

اختصاص بالاترین آمار جرم خشونت علیه زنان در پایتخت اروپایی سازمان ملل

زنان  - عضو کمیسون امنیت‌ ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بالاترین آمار دستگاه‌های قضایی ژنو مربوط به پرونده زنانی است که مورد ضرب و شتم و آزارهای مختلف از سوی مردان قرار گرفتند.

جواد کریمی ‌قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: رسانه‌های غربی برای جلوگیری از گرایش به دین مبین اسلام با فرار به جلو، جمهوری اسلامی را که امروز مظهر توجه به اسلام و معتقد به اجرای قوانین اسلامی است مورد هجمه قرار داده‌اند؛ این در حالی‌است که برابر تحقیق و بررسی‌هایی که در سفری به کشورهای خارجی داشتیم بیشترین آمار مراکز قضایی اروپا مربوط به هتک حرمت، حیثیت و ضرب و شتم زنان توسط مردان است.

کریمی‌قدوسی با اشاره به اینکه ژنو یکی از مصادیق تمدن در دنیا محسوب می‌شود، گفت: بالاترین آمار دستگاه‌های قضایی ژنو مربوط به پرونده زنانی است که مورد ضرب و شتم و آزارهای مختلف از سوی مردان قرار گرفتند؛ غرب در این زمینه حقیقتاً با تمام قساوت حرمت زنان را پایمال و ارزش‌های آنان را تحقیر کرده است.

*غرب بزرگترین ناقض حقوق بشر را در قبال زنان است

وی تأکید کرد: غرب تلاش کرده است از زن به عنوان کالا استفاده کند، این امر یکی از بزرگترین نقض حقوق بشر در طول تاریخ است که جا دارد در زمینه دفاع از ارزش‌های زن در اروپا و کشورهای غربی جمهوری اسلامی تمرکز بیشتری داشته باشد و از این قشر دفاع کند.

عضو کمیسون امنیت‌ ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد: بر اساس تحقیقات مربوط به دو سال گذشته در ژنو (پایتخت اروپایی سازمان ملل)، چنین آماری در اکثر مراکز قضایی اروپا ثبت و قابل بررسی و تحقیق است.

* زنان غربی برای تأمین امنیت نیاز به حمل اسلحه دارند

وی ادامه داد: امروز در غرب بیشترین نا‌امنی متوجه زنان است؛ کمتر زنی در جوامع غربی می‌تواند برای تأمین امنیت و عبور و مرور در خیابان‌ها نیاز به اسلحه نداشته باشد؛ زنان غربی به طریقی خودشان را در برابر پدید‌ه‌های شوم و ناامنی که متوجه این قشر است مسلح کرده‌اند این قشر جوامع غربی حتی در منازل خود نیز تهدیدات سنگینی را متوجه خود می‌بینند و مجبورند با تمهیدات ویژه امنیتی در منزلشان زندگی می‌کنند.

کریمی‌قدوسی اظهار داشت: در جمهوری اسلامی ایران در هر ساعاتی از شبانه‌روز در سراسر کشور زنان در اوج امنیت به سر می‌برند و به راحتی می‌توانند در معابر عمومی تردد ‌کنند؛ زنان ایرانی توانستند در زیر پوشش نگاه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف دستاوردهای درخشانی از خود نشان ‌دهند.

*انقلاب اسلامی شگفتی قرن لقب گرفته است

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی، رخداد بزرگ تحول و بازگشت‌ به ارز‌ش‌های انسانی و الهی در کشور بزرگ ایران منجر به تشکیل جمهوری اسلامی شد و جز شگفتی‌های قرن لقب گرفته است، اظهار داشت: این تحول زیربنایی نتیجه تلاش تمام اقشار جامعه ایران در آن زمان بود.

عضو کمیسون امنیت‌ ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: در این تحول بزرگ تمام آحاد ملت ایران دست در دست هم گذاشتند و موفق شدند در زمانی که ارزش‌ها‌ی دینی و معنوی در حال افول بود باردیگر ثابت کنند که دین همچنان مسند اصلی ملت بزرگ ایران است.

وی عنوان کرد: در این تحول زنان نقش بسیار مهم و سرنوشت‌سازی داشتند و با حضور آگاهانه توأم با بصیرتشان زمینه پیروزی ملت بزرگ ایران را در این انقلاب فراهم کردند؛ زمانی که مردان و جوانان این کشور مشاهده کردند که مادران و خواهرانشان با حضور در خیابان‌ها و انجام تجمعات و تظاهرات انقلابی برای پیروزی و تأسیس حکومت اسلامی اعلام آمادگی کردند غیرت‌شان چند برابر شد و با روحیه بالاتری در عرصه حضور یافتند.

*نقش زنان در انقلاب حیاتی بود

کریمی‌قدوسی با بیان اینکه نقش زنان در انقلاب اسلامی نقشی حیاتی است، ادامه داد: نقش زن نقشی حاشیه‌ای نبوده است بلکه نقش‌ این قشر جامعه در متن انقلاب تثبیت شد و اگر نقش زنان در انقلاب اسلامی نبود به این سرعت پیروزی هم حاصل نمی‌شد همچنین زنان در تداوم انقلاب اسلامی نقش زیادی دارند.

وی بیان کرد: با آغاز جنگ تحمیلی و 8 سال نبرد بی‌امان استکبار جهانی با ملت بزرگ ایران بار دیگر نقش‌آفرینی مادران و زنان این کشور در دفاع از سرزمین‌شان با ایجاد پشتوانه‌ برای جوانان غیور و مردانشان در رفتن به جبهه‌های نبرد مشاهده شد.

* پشتوانه معنوی زنان صفوف رزمندگان را منسجم کرد

عضو کمیسون امنیت‌ ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه عنوان کرد: این پشتوانه معنوی صفوف رزمندگان را منسجم کرد و توانستند 8 سال مقاومت کنند؛ مادران شهدا با روحیه برجسته جبهه‌ها را یاری کردند و نگذاشتند هیچ‌زمانی جبهه ها خالی از نیرو شود در حقیقت پشتوانه‌های مادی و معنوی ایجاد کردند.

وی افزود: زنان با ایفای نقش خود به صورت مناسب در ستاد پشتیبانی از جنگ توانستند در این عرصه هم یاور خوبی برای رزمندگان باشند؛ بعد از دفاع مقدس همچنان زنان جامعه اسلامی جزء پیشتازترین زنان جهان در حضور در عرصه‌های مختلف هستند.

کریمی‌قدوسی بیان کرد: جمهوری اسلامی در معنا و مفهوم کلمه خود شأن و جایگاه زنان را مورد احترام قرار داده است و در نقش‌آفرینی زنان در اداره جامعه اسلامی و تعیین حق سرنوشت مانند مردان قدرت برابر دارند و در تصدی امور، تحصیل علم محدودیتی برای زنان وجود نداشته است.

*جمهوری اسلامی اجازه نداد زنان مورد طمع بنگاه‌های اقتصادی قرار گیرند

وی با اشاره به ارزش و اهمیت داشتن استقلال اقتصادی زنان در دین مبین اسلام، گفت: امروزه غرب مدعی دفاع از حقوق زنان است اما در حقیقت شاهد برقراری این حقوق نیستیم، کرامت زن در جمهوری اسلامی به معنای واقعی کلمه حفظ شده است و نظام جمهوری اسلامی اجازه نداده است زنان همچنان که در غرب به کالا تبدیل شده‌اند مورد طمع بنگاه‌های اقتصادی قرار گیرند.

عضو کمیسون امنیت‌ ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: اسلام نقش نخست را در عرصه تعلیم و تربیت به زن و مادران داده است که این نقش در جمهوری اسلامی بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است؛ پدیده حضور بانوان در انقلاب اسلامی پدیده‌ای است که جای مطالعات بسیار عمیق دارد تا بتوانیم از این طریق دیدگاه و منظر جمهوری اسلامی نسبت به نقش زن را به جهانیان معرفی کنیم.

کریمی قدوسی عنوان کرد: علت اصلی سیاه‌نمایی رسانه‌های غربی در زمینه مسائل زنان در ایران ناشی از تهی بودن فرهنگ آنها در بحث توجه به جایگاه، کرامت و رأفت زنان است چراکه می‌دانند منطق اسلام در دفاع از حقوق، توجه به کرامت و نقش زنان آنقدر قوی و غنی است که اگر زنان جوامع غربی به این کرامت پی‌ببرند فوج فوج به دین مبین اسلام روی می‌آورند.

کلید واژه: زنان
کد مطلب: 18532
زمان انتشار: دوشنبه 11 بهمن 1389 - 15:53:46
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب