به روز شده: 1 ساعت و 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 19976
زمان انتشار: یکشنبه 11 اردیبهشت 1390 - 01:14:34

از غرق مصنوعی تا تجاوز به زنان و دختران در زندان های اسرائیل

حقوق بشر  > جهان  - بازرسی بدنی عریان، غرق مصنوعی، سوزاندن بدن با ته سیگار، آزاد و اذیت جنسی دختران جوان و تهدید به تجاوز جنسی تنها گوشه‌ای از تجاوزات رژیم صهیونیستی به اسرای فلسطینی دربند رژیم صهیونیستی است.

خبرنگار فارس در شهر الخلیل با تعدادی از زنان اسیر آزاد شده از زندان‌های رژیم اشغالگر دیدار کرده و آنها تجربه بازداشت و اسارت خود را تشریح کردند.

"سهام الحیح "(32 ساله) زن جوان فلسطینی هنوز هم تلخی و درد لحظات نخست بازداشت خود را به یاد دارد؛ او می‌گوید: اولین تجربه بازداشت من در تاریخ 25 ماه می سال 2005 بود که به دلیل انتصاب به جنبش جهاد اسلامی فلسطین بازداشت شدم.

وی افزود: ساعت 2 بامداد تعداد زیادی از نیروهای ارتش رژیم اشغالگر برای بازداشت من به خانه ما یورش آوردند و پس از آن مرا به مدت یک هفته در سلول انفرادی حبس کردند و پس از آن نیز بازجویی آغاز شد. افسر اطلاعاتی صهیونیست‌ها یک برگه‌ اعترافاتی که از پیش آماده شده بود به من داد و از من خواست که آن را امضا کنم؛ آنها مرا واردار به امضای این برگه کردند و در نتیجه آن به سه سال و نیم حبس محکوم شدم اما وکیل مدافع من توانست این حکم را به یکسال تقلیل دهد.

وی تاکید کرد که این مرحله بسیار دشوار بود اما دشوارتر از آن مرحله دوم بازداشتم بود که در تاریخ 26 ماه مارس 2009 اتفاق افتاد.

سهام تصریح کرد: مرحله دوم بازداشتم واقعا دردناک بود؛ یکماه کامل در سلول انفرادی سپری کردم. افسران صهیونیست به من گفتند که بازداشت من اداری است و مرا به زندانی که در آن مجرمان صهیونیست حبس بودند، بردند. شرایط واقعا سختی بود، تنها خوراک من آب آلوده و شیر پاستوریزه بود.

سهام الحیح تنها زن فلسطینی نیست که این درد و رنج‌ها را در زندان رژیم صهیونیستی تجربه کرده است بلکه ده‌ها زن فلسطینی دیگر چنین تجربه‌ای را داشته یا هنوز در زندان‌های رژیم صهیونیستی بسر می‌برند.

"انعام حجازی " دیگر زن فلسطینی است که طعم زندان صهیونیست‌ها را چشیده است؛ وی در عنفوان جوانی خود در 17سالگی در سال 1972 به بازداشت صهیونیست‌ها درآمده است.

حجازی به اتهام پخش اعلامیه، حمل و نقل سلاح و پناه دادن به فدائیان و مشخصا از جبهه خلق برای آزادی فلسطین بازداشت شده است.

وی برخی از انواع شکنجه زنان در زندان‌های دشمن صهیونیستی را چنین برشمرد: بازرسی بدنی بدون پوشش، قرار دادن کیسه‌های سیاهرنگ متعفن، بازداشت اداری بدون محاکمه، ضرب و شتم، بلندکردن صندلی با یک دست به مدت طولانی، غرق مصنوعی، ریختن آب سرد و گرم، سوزاندن بدن با ته سیگار، حبس انفرادی، آزاد و اذیت جنسی دختران جوان و تهدید به تجاوز جنسی.

وی تاکید کرد که رژیم صهیونیستی به روش‌های گوناگون زنان اسیر فلسطینی را شکنجه می‌داد تا کرامت آنها را نابود کرده و حقوقشان را سلب کند اما این زنان با جانفشانی‌های خود مجد و شرفی به بار آوردند که در تاریخ همواره جاویدان خواهد ماند.

حجازی از جامعه جهانی مدعی دموکراسی خواست تا رژیم اشغالگر را برای آزادی تمام اسرای زن و مرد فلسطینی از زندان‌های این رژیم تحت فشار بگذارند و تاکید کرد که فلسطینیان صاحبان حق هستند و باید از حق آنها دفاع کرد.

وی از جهانیان خواست تا به سیاست شکنجه و سرکوب علیه اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی توجه شود و این سوال را مطرح کرد که مدعیان آزادی که برای شالیت گریه سر می‌دهند، کجایند؟ باید به این تجاوزات علیه اسرای فلسطینی پاسخگو باشند.

ام محمود الزق دیگر زن آزاد شده فلسطینی نیز با اشاره به وجود 38 زن اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی از جمله 6 مادر گفت : زنان اسیر با سیاست‌های خطرناکی از جمله بی‌توجهی به وضعیت بیماری آنها و بازرسی اهانت‌آمیز خانواده‌ها آن مواجه هستند.

کد مطلب: 19976
زمان انتشار: یکشنبه 11 اردیبهشت 1390 - 01:14:34
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی