به روز شده: 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 21928
زمان انتشار: دوشنبه 7 شهریور 1390 - 20:24:05

دستگیری معترضان انگلیسی همچنان ادامه دارد

دستگیری معترضان انگلیسی همچنان ادامه دارد
حقوق شهروندی  - با وجود آنکه سه هفته از اعتراضات مردمی انگلیس می‌گذرد و شمار زیادی از معترضین به بهانه‌های مختلف دستگیر و محاکمه شده‌اند، اما هنوز بازداشت‌ها ادامه دارد.

به گزارش فارس، هفته نامه آبزرور نیز که به مانند دیگر رسانه‌های انگلیسی همراستا با دولت این کشور اعتراضات مردمی را آشوب و غارتگری توصیف می‌کند در خبری اعلام کرد شخص دومی که قصد داشت در ناآرامی‌های گذشته با خودروی پرسرعت افسران پلیس را به قتل برساند، دستگیر شده است.
 
بر اساس این گزارش، فیلم‌ دوربین‌های مداربسته اسکاتلندیارد نشان می‌دهد افسران پلیس توسط خودرویی که سرعت بالا داشت در "والتهام فورست" در شمال شرقی لندن مورد اصابت قرار گرفته‌اند.
 
آبزرور نوشت شخص دومی به اتهام قتلی که رخ نداده پس از آن دستگیر شد که در تاریخ هشت آگوست (روز دوم اعتراضات) یک خودرو به افسران پلیسی که معترضان را تعقیب می‌کردند، برخورد کرده است.
 
این شخص که 28 سال دارد به مقر پلیس لندن منتقل شده و در بازداشت به سر می‌برد و نفر اول که 31 ساله است پیش از این بازداشت شده بود.
 
دستگیری معترضان و ایجاد رعب و وحشت در انگلیس برای جلوگیری از اعتراضات جدید ادامه دارد به گونه‌ای که دیروز نیز در رسانه‌های انگلیسی اعلام شد حدود 16 هزار نیروی پلیس به بهانه جشنوار موسیقی لندن در خیابان‌های این شهر مستقر شده‌اند.
 
همچنین روزنامه انگلیسی ایندیپندنت دیروز نوشت با توجه به آنکه دادگاه‌های انگلیس اصرار دارند که احکام سنگینی را برای معترضان اخیر صادر کنند و شمار زندانیان بر اساس آمار جدیدالانتشار وزارت دادگستری این کشور نیز رکورد جدیدی زده است، اقوام و وکلای نوجوانان معترض پشت میله‌ها از وخیم شدن شرایط صحبت کردند.
 
آنها اعلام کردند معترضان در داخل زندان‌های انگلیس با خطر حمله از سوی دیگر زندانیان تبهکار، شلوغی بیش از حد و احکام طولانی مواجهند.
 
روزنامه دیلی میرور انگلیس نیز گزارش داد شمار زندانیان انگلیس پس از آنکه سه هفته از ناآرامی‌ها گذشته است و صدها نفر همچنان به زندان محکوم می‌شوند، به رکورد بالایی رسیده است.
 
این امر باعث افزایش نگرانی در این خصوص شده که زندان‌های بیش از حد شلوغ دچار آشوب خواهد شد و طرح‌هایی در نظر گرفته شده تا مکان‌های اضافی ایجاد شود.
 
بر اساس این گزارش، اکنون 86 هزار و 821 زندانی در انگلیس و ولز در زندان‌ها هستند که هزار و 500 نفر بیش از ظرفیت زندانی وجود دارد.
 
در حالی‌که نگرانی‌های گسترده در خصوص افزایش شمار زندانیان و ناتوانی سازمان زندان‌های انگلیس برای نگهداری از آنها وجود دارد، "کریسپین بلانت" مسئول زندان‌های انگلیس گفت: ما کاملا مطمئنیم که نظام قضایی و زندان‌ها قادر به پاسخگویی است.
 
بر اساس آماری که وزارت دادگستری انگلیس هفته گذشته منتشر کرد تعداد زندانیان در این کشور پس از اعتراض‌های هفته گذشته رکورد بی‌سابقه‌ای زده است.

بر همین اساس مقامات زندان انگلیس اعلام کردند در تلاش هستند تا محکومین جدید را در زندان‌هایی که ظرفیت آنها اکثر پر شده است، جا دهند.
 
در ادامه صدور احکام سنگین و غیرمتعارف برای معترضان انگلیسی دستگیر شده یکی از جوانان معترض که در خلال اعتراضات اخیر این کشور در فیس بوک پیام گذاشته بود به 33 ماه زندان محکوم شد.
 
"اندرسون فرناندز" 21 ساله نیز که در جریان اعتراضات اخیر در شهر منچستر یک بستنی را از یک مغازه به سرقت برده و به شخص دیگری داده بود به 16 ماه زندان محکوم شد.
 
بر اساس این گزارش، حکم 16 ماهه برای فرناندز این نگرانی را افزایش داده است که عدالت در این زمینه به هیچ وجه رعایت نشده است.
 
"کالوم مارلی" 20 ساله نیز در منچستر با وجود آنکه چیزی از مغازه‌های غارت شده ندزدیده بود، به 16 ماه زندان محکوم شده است.
 
پیش از این نیز دو جوان انگلیسی به نام‌های "جردن بلکشاو" 20 ساله و "پری ساتکلیف" 22 ساله که هیچ سابقه کیفری نداشتند به دلیل استفاده از فیس بوک برای آنچه ایجاد آشوب خوانده شده به تحمل چهار سال حبس محکوم شدند.
 
فعالان حقوق بشر پس از اعلام حکم‌های سنگین و غیرمتعارف برای معترضان انگلیسی این اقدام دستگاه قضایی انگلیس را نقض حقوق بشر دانستند.

کلید واژه: لندن
کد مطلب: 21928
زمان انتشار: دوشنبه 7 شهریور 1390 - 20:24:05
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب
گفتگو