به روز شده: 10 ساعت و 55 دقیقه قبل
کد مطلب: 21939
زمان انتشار: سه شنبه 8 شهریور 1390 - 11:17:29

اختصاص 42 میلیون دلار برای توسعه اسلام‌هراسی از سوی آمریکا

 اختصاص 42 میلیون دلار برای توسعه اسلام‌هراسی از سوی آمریکا
اقلیت ها  - مرکز موسوم به پیشرفت آمریکا گزارشی را گردآوری کرده که نشان می‌دهد 7 بنیاد آمریکایی 42 میلیون دلار پرداخت کرده‌اند تا اسلام‌هراسی در آمریکا را توسعه دهند.

به گزارش جهان نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی راوستوری، این گزارش که تحت عنوان "ریشه‌های شبکه اسلام‌هراسی در آمریکا" تهیه شده است، مستندا شرح داده است که کدام سازمان‌های ضداسلامی در افزایش اسلام‌هراسی در این کشور نقش داشته‌اند؟

در این میان بنیادهای "دونورز کپیتال فاند" و "ریچارد اسکایف" به تنهایی بیش از نیمی از این بودجه را پرداخت کرده‌اند. همچنین پنج به اصطلاح محقق آمریکایی نیز مبالغی از این پول‌ها را دریافت کرده‌اند. "فرانک گافنی" که مغز متفکر تبلیغات ضداسلامی در آمریکا محسوب می‌شود یکی از این افراد است.

در این میان محققین مزبور از کمک افرادی چون "پاملا ژلار" و "دیوید هورویتز" نیز برخوردار بوده‌اند که با کمک رسانه‌ای به این افراد، آنان را در رساندن اطلاعات منفی خود به شبکه‌هایی نظیر فاکس‌نیوز، آلن وست و ... یاری کرده‌اند.

در یکی از فرازهای این گزارش به نقل از یکی از مقامات سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) تصریح شده است که رواج پیدا کردن ادبیات ضداسلامی به هیچ وجه کار کم هزینه‌ای نیست! مبلغ فوق‌الذکر ظرف ۱۰ سال هزینه شده است.

اصل گزارش انگلیسی به صورت فایل پی‌دی‌اف در این آدرس قابل مشاهده است:
http://www.americanprogress.org/issues/۲۰۱۱/۰۸/pdf/islamophobia.pdf

کلید واژه: اقلیت ها
کد مطلب: 21939
زمان انتشار: سه شنبه 8 شهریور 1390 - 11:17:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب