به روز شده: 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 23650
زمان انتشار: دوشنبه 12 دی 1390 - 11:22:57

تشکیل «پاسداران انقلاب اسلامی» در مصر

تشکیل «پاسداران انقلاب اسلامی» در مصر
بیداری اسلامی > مصر  - محمد الحضرى، دبیرکل «پاسداران انقلاب مصر» مى گوید: ما بعد از انقلاب به فکر تاسیس این سپاه افتادیم. تاکنون بیش از 400 نفر عضو داریم که اعتقادات متفاوتى دارند. در بین این افراد شیعه و سنى و حتى مسیحى وجود دارد. در میان ما ملى گراى عرب و چپ و لیبرال نیز هست.

به گزارش تابناک، گروهى از جوانان مصرى صفحات فیس بوکى به راه انداخته اند که نامش را «پاسداران انقلاب مصر» گذاشته اند. آنها در این صفحات پرچم مصر را با همان رنگها ولى به شکل و شمایل پرچم ایران درآورده اند و تصویرى از «آیت الله خامنه اى» را نیز در وسط آن گذاشته اند.
 
مصطفى برکات و على رجب از مجله  الوطن العربى با اعضاى این گروه به گفتگو نشستند و از آنان شنیدند که این افراد پیشتاز حمله به دیوار سفارت اسرائیل که توسط ارتش مصر بنا شده بود، و نیز خود سفارت بوده اند.
 
محمد الحضرى، دبیرکل «پاسداران انقلاب مصر» مى گوید: ما بعد از انقلاب به فکر تاسیس این سپاه افتادیم. تاکنون بیش از 400 نفر عضو داریم که اعتقادات متفاوتى دارند. در بین این افراد شیعه و سنى و حتى مسیحى وجود دارد. در میان ما ملى گراى عرب و چپ و لیبرال نیز هست. ما براى مصر کار مى کنیم و مى خواهیم همه مردم مصر به ما ملحق شوند.
 
وى گفت: گروه «پاسداران انقلاب مصر» با جنبشهاى گوناگونى در داخل و خارج مصر در ارتباط است. نزدیک ترین اینها به ما «لبیک یا اقصى»، و «همبستگى بین المللى براى شکست حصار غزه» مى باشند. ما البته با «سپاه پاسداران انقلاب اسلامى ایران» ارتباطى نداریم. اما شاید بتوان گفت همانگونه که آنها براى دفاع از انقلاب تاسیس شده اند ما هم منظورى مشابه داریم. اگر واقعا بتوانیم ارزش و جایگاهى مشابه آنها داشته باشیم افتخار خواهیم کرد.
 
محمد الحضرى تاکید کرد: هدف ما این است که تصمیم هاى مصرى از کاخ ریاست جمهورى مصر درآید نه از واشنگتن یا تل اویو. ما مى خواهیم مصر استقلال سیاسى، اقتصادى و نظامى داشته باشد.
 
وى افزود: جایگاه اصلى ما مبارزه با طرح صهیونیستى - امپریالیستى است ولى بعضى از رهبران عرب با این موضع مخالف اند و موفقیت ما را شکست پیروان امریکا و اسرائیل مى دانند.
 
دبیرکل «پاسداران انقلاب مصر» مى گوید: ما به افشاى چهره ها و احزاب طرفدار غرب و اسرائیل خواهیم پرداخت. آنها پول مى گیرند که انقلاب ما را شکست دهند. اما اگر قرار باشد براى مبارزه اسلحه و پول تهیه کنیم همان کارى را که حسن نصرالله در لبنان کرد انجام خواهیم داد. ما مى گوییم باید جنبشهاى ضد امپریالیستى و ضد صهیونیستى حمایت شوند.
 
وى محمد حسنى مبارک را مانع بزرگ حمایت از غزه و فلسطین و لبنان خواند و او را قویترین عنصر امریکا و اسرائیل در جهان عرب برشمرد و افزود: ما اکنون مى خواهیم در جهت عکس حرکت کنیم.
 
به گفته محمد الخضرى: خیلى از افراد «پاسداران انقلاب مصر» انقلاب اسلامى در ایران به رهبرى آیت الله خامنه اى، را الگو والهام بخش خود مى دانند و هدف خود را رویارویى با طرح صهیونیستى - امریکایى مى خوانند.
 
دبیرکل «پاسداران انقلاب مصر» که در فیس بوک ترجیح داده ترکیب خاصى از دو پرچم ایران و مصر را بکار گیرد، مى گوید: مى خواهیم بین مصر و ایران هم پیمانى سیاسى و اقتصادى و نظامى به وجود آید. این دو قدرت اگر در کنار هم باشند اسرائیل و دنباله هاى اسرائیل را به دریا مى اندازند.
 
محمد الخضرى از اینکه اسرائیل و امریکا نمى گذارند ایران و مصر با هم متحد شوند ابراز تاسف کرد و گفت: مشترکات زیادى مى تواند دو کشور را به هم نزدیک کند.
 
وى در مورد جنبش سلفى ها در مصر اظهار داشت: اینها دنبال ثروت اند و عاشق نفاق در برابر حاکمیت مى باشند. آنها خودشان پیشقدم شدند و پیام فرستادند که مخالف روابط با اسرائیل نیستند، حال آنکه مردم مصر با این روابط مخالف اند.

کلید واژه: مصر - بیداری اسلامی
کد مطلب: 23650
زمان انتشار: دوشنبه 12 دی 1390 - 11:22:57
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین