به روز شده: 1 ساعت و 36 دقیقه قبل
کد مطلب: 24747
زمان انتشار: یکشنبه 20 فروردین 1391 - 12:39:49

سوال قابل تأمل مجله آتلانتیک از آمریکا

سوال قابل تأمل مجله آتلانتیک از آمریکا
حقوق بشر  - آتلانتیک در گزارشی به طرح این واقعیت پرداخت که آمریکا با حمایت از تروریست‌هایی که مردم ایران را هدف قرار می‌دهند، نمی‌تواند ادعا کند که حامی مردم ایران است.

به گزارش فارس، آتلانتیک در مقاله‌ای به قلم "مکس فیشر"، دبیر بخش بین‌الملل این نشریه نوشت: در دهه ۱۹۸۰ میلادی، ایالات متحده از دیکتاتور عراق حمایت کرد چرا که وی بزرگ‌ترین دشمن دشمن آمریکا بود. وی اکنون مرده است چرا که کشورش در سال 2003 به اشغال آمریکا درآمد، آن هم در جنگی که یکی از علل آن حمایت صدام حسین از تروریسم و القاعده عنوان شده بود. البته صدام حسین حامی یک گروه تروریستی دیگر بود که همان "مجاهدین خلق" (منافقین) است. اکنون گروهی از مقامات آمریکایی خواستار حمایت ایالات متحده از همین گروه تروریستی هستند.

آتلانتیک ضمن اشاره به گزارش اخیر نیویورکر که از کمک نیروهای آمریکایی به تروریست‌های منافقین از جمله آموزش آنان در نوادا خبر می‌داد، افزود: آمریکا اکنون از همان گروه تروریستی حمایت می‌کند، که صدام حسین از آن حمایت می‌کرد و این بدان‌خاطر است که گروه تروریستی مزبور، دشمن دشمن آمریکاست.

در این گزارش تصریح شده است که حمایت از یک گروه تروریستی توسط مقامات آمریکایی به منزله قربانی کردن منافع درازمدت آمریکا پای منافع کوتاه‌مدت این کشور است که البته این نوع اشتباه در تاریخ آمریکا بی‌سابقه نیست. حمایت از دیکتاتورهای عرب برای سرکوب احزاب اسلام‌گرا، حمایت از القاعده برای جنگ با شوروی که روزی خود به دشمن آمریکا بدل شد و ... از جمله اشتباهاتی هستند که سران آمریکا در طول تاریخ خود مرتکب آن شده‌اند.

گروهک تروریستی منافقین از سوی نویسنده آتلانتیک یک گروه مارکسیستی خوانده شده که در دهه 1970 میلادی 6 شهروند آمریکایی را به قتل رسانده و حمایت آن بیش از منافع، مضرات متوجه ایالات متحده خواهد کرد.

بر اساس گزارش فوق، ایالات متحده تاریخی طولانی از حمایت از گروه‌های تروریستی و شورشی مخالف با دشمنان خود دارد. این امر حتی اگر به‌کار آمریکا بیاید که غالبا نمی‌آید، در نهایت به یک چرخه خشونت می‌انجامد که سال‌ها به‌طول خواهد انجامید.

در این گزارش همچنین بر تخریب وجهه آمریکا نزد افکار عمومی ایران با حمایت از مجاهدین خلق تاکید شده و تصریح گردیده است که آمریکا با حمایت از تروریست‌هایی که مردم ایران را هدف قرار می‌دهند، نمی‌تواند ادعا کند که حامی مردم ایران است. ملی‌گرایی ضدآمریکایی در ایران، بهترین ابزار جلب حمایت مردم است.

در پایان این گزارش، بار دیگر به مقامات آمریکایی هشدار داده شده که اگرچه حمایت از منافقین می‌تواند منافعی کوتاه‌مدت را برای آنان به بار آورد اما در درازمدت به نتایجی ناخوشایند برای ایالات متحده خواهد انجامید.

اخیرا گزارشی از سوی سیمور هرش، روزنامه‌نگار معروف آمریکایی منتشر شد که نشان می داد آمریکا با حمایت از منافقین و آموزش آنها به بهره‌برداری از پتانسیل‌های تروریستی این گروهک پرداخته است.

کد مطلب: 24747
زمان انتشار: یکشنبه 20 فروردین 1391 - 12:39:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد