به روز شده: 8 ساعت و 5 دقیقه قبل
کد مطلب: 24780
زمان انتشار: چهارشنبه 23 فروردین 1391 - 09:36:51

درخواست کمک عراق از سازمان ملل برای اخراج منافقین

درخواست کمک عراق از سازمان ملل برای اخراج منافقین
حقوق بشر  - دولت عراق از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست این کشور را در اخراج همه اعضای گروهک تروریستی منافقین کمک کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، حمید البیاتی نماینده عراق در سازمان ملل متحد در جلسه روز سه شنبه شورای امنیت با موضوع عراق گفت: با کمک هیات همکاری سازمان ملل برای عراق و تلاش مارتین کوبلر، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل توانستیم  هزار و 200 نفر از اعضای گروهک منافقین را از اردوگاه اشرف به اردوگاه ترانزیت منتقل کنیم.

البیاتی افزود: دولت عراق از شورای امنیت درخواست دارد درباره انتقال و استقرار همه اعضای این گروهک تروریستی به کشورهای دیگر کمک کند.

نماینده عراق در سازمان ملل متحد تاکید کرد: دولت عراق نمی تواند بر اساس قانون اساسی خود، به این عده اجازه دهد در داخل عراق باقی بمانند.

البیاتی همچنین درباره بحران در کشور همسایه غربی عراق یعنی سوریه هم گفت: از زمان آغاز بحران در سوریه، عراق همواره از تمایل نداشتن خود درباره انتخاب گزینه نظامی برای مقابله با درخواست مردم برای آزادی، دمکراسی و مشمولیت سیاسی اعلام کرده است.

وی افزود: ما دولت سوریه و گروه مخالف را به اجتناب از به کارگیری عملیات نظامی فراخواندیم زیرا این قبیل اقدامات در نهایت منجر به گسترش درگیری  می شود و کشور را به سوی جنگ داخلی سوق می دهد .

نماینده عراق در سازمان ملل گفت: وظیفه تاریخی و اخلاقی همه ما ایجاب می کند تا درمسیر توقف خشونت در سوریه تلاش کنیم و به طرف های درگیر به منظور آغاز مذاکرات ملی فشار آوریم.

وی افزود: مذاکره بهترین راه برای حل بحران سوریه است و عراق با قاطعیت از تلاشهای کوفی عنان نماینده ویژه مشترک سازمان ملل - اتحادیه عرب درمسیر خاموش کردن بحران و حل مسالمت آمیز آن در چارچوب ملی سوریه حمایت می کند.
 
 
 

کلید واژه: منافقین - عراق
کد مطلب: 24780
زمان انتشار: چهارشنبه 23 فروردین 1391 - 09:36:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد