به روز شده: 1 ساعت و 56 دقیقه قبل
کد مطلب: 25098
زمان انتشار: سه شنبه 19 اردیبهشت 1391 - 09:27:39

9 نفر از منافقین در انتظار ورود به ایران

9 نفر از منافقین در انتظار ورود به ایران
حقوق بشر  > ایران  - سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق گفت:9 نفر از منافقین اخیرا به صورت شخصی از اشرف خارج شده ، در بغداد به سر می برند و برای ورود به ایران مشغول طی پروسه مصاحبه با صلیب سرخ هستند.

به گزارش مهر، حسن دانایی فر، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، درباره سفر علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دعوت از بروجردی حدود سه ما پیش از طرف رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس عراق صورت گرفت که به دلیل فضای انتخاباتی در کشور این سفر به تعویق افتاده و  در هفته جاری انجام شد.

وی با اشاره به دیدارهای بروجردی با مسئولین عراقی ، افزود: بروجردی دو جلسه با اعضای کمیسیون ملی وسیاست خارجی عراق داشته ، جلساتی نیز با وزیر خارجه و رئیس پارلمان عراق داشته و امروز نیز دیداری با نخست وزیر عراق خواهد داشت.

دانایی فر، موضوع مذاکرات را نیز مربوط به روابط بین دو کشور و از جمله مذاکرات 1+5 که قرار است در بغداد برگزار شود، عنوان کرد و افزود: مذاکرات بروجردی در راستای مباحث دو جانبه دو پارلمان بود که موضوعات مهمی نیز در مورد روابط بین دوکشور در این مذاکرات مطرح شد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق همچنین در ارتباط با درخواست هزار نفر از منافقین برای بازگشت به ایران ، تصریح کرد: در حال حاضر منافقین در حال انتقال از کمپ اشرف هستند و در مورد منافقینی که تمایل دارند از عراق خارج شوند پس ازانتقال کامل تصمیم گیری می شود.

وی بااشاره به اینکه در مرحله انتقال به لیبرتی منافقین باید فرم هایی را پر کنند و کمیسیون عالی پناهندگان شرایط آنها را بررسی کند، اظهار داشت: پرونده کسانی که می خواهند به ایران بیایند نیز در اختیار کمیسیون عالی پناهندگان است و متقاضیان باید مصاحبه هایی با این کمیسیون داشته باشند.

دانایی فر تصریح کرد: 9 نفر از منافقین نیز اخیرا به صورت شخصی از اشرف خارج شده و در انتظار پرونده سازی های کمیسیون عالی پناهندگان نشده اند. این عده که در خواست ورود به ایران را دارند، اکنون در بغداد هستند و برای ورود به ایران باید پروسه ای را طی و مصاحبه هایی با صلیب سرخ داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: ما در گذشته نیز اعلام کرده ایم که مشکلی برای ورود این افراد به ایران نداریم، مگر عده ای که در کشور دارای پرونده قضایی هستند و شاکیان خصوصی دارند.

دانایی فر در پایان از سفر هفته آینده علی نیکزاد، وزیر مسکن، راه و شهرسازی و همچنین عزت الله  ضرغامی، رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خبر داد و تصریح کرد: اکنون نیز وزیر کار و امور اجتماعی عراق در ایران است.

کد مطلب: 25098
زمان انتشار: سه شنبه 19 اردیبهشت 1391 - 09:27:39
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد