به روز شده: 33 دقیقه قبل
کد مطلب: 25517
زمان انتشار: جمعه 19 خرداد 1391 - 17:46:58

رسوایی اخلاقی دولت آل خلیفه در پاریس

رسوایی اخلاقی دولت آل خلیفه در پاریس
بیداری اسلامی > بحرین  - دستگاه قضایی فرانسه تحقیقات اولیه خود را درباره پرونده تجاوز جنسی سفیر بحرین در پاریس به یکی از زنان کارمند سفارت این کشور آغاز کرد.

به گزارش فارس به نقل از رسانه های بحرینی، این زن در سفارت بحرین در پاریس کار می کرد و در شکایت خود به دستگاه قضایی فرانسه سفیر بحرین را به تجاوز جسنی به خودش قبل از اخراج از کار متهم کرده است.

این زن 44 ساله به پلیس فرانسه گفت: این تجاوز جسنی در خانه سفیر در یکی از نواحی مرفه پاریس روی داده است. این زن همچنین فرزند سفیر بحرین را در زمینه ای خارج از پرونده تجاوز جنسی متهم کرده است که وی را با سلاح تهدید کرده است.

ناظران معتقدند که این اتهام از همه جنبه های دیپلماتیک و سیاسی سنگین است و متهم ناصر محمد یوسف البلوشی سفیر بحرین در پاریس و اتهام تجاوز جنسی است.

پلیس شهر پاریس نیز اتهام تجاوز جنسی علیه سفیر بحرین را تایید کرد و با توجه به سنگینی اتهام انتظار می رود که از شاکی در روزهای آینده آزمایش های پزشکی صورت گیرد.

این زن همچنین فرزند سفیر را در زمینه ای خارج از تجاوز جنسی متهم کرده است که او را تهدید کرده است اما مصونیت دیپلماتیک چه بسا مانعی برای دستگاه قضایی فرانسه است.

جمال ولد محمد وکیل شورای قضایی پاریس گفت: قانون بین المللی روشن است و مصنونیت دیپلماتیک براساس توافقنامه سال 1961 میلادی می دهد و در این صورت باید دولت فرانسه از دولت بحرین بخواهد که مصنونیت دیپلماتیک را از وی بردارد تا این شخص تحویل دستگاه قضایی شود.

درهمین حال، وزارت امور خارجه فرانسه سکوت خود را شکست و پل والیرو سخنگوی این وزارتخانه گفت: وزارت خارجه فرانسه از مسئولیت خود در برابر دستگاه قضایی فرار نخواهند کرد و مصونیت دیپلماتیک شامل حال فقط سفیر و همسرش است و فرزند آنها را شامل نمی شود.

کد مطلب: 25517
زمان انتشار: جمعه 19 خرداد 1391 - 17:46:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین