به روز شده: 6 ساعت و 39 دقیقه قبل
کد مطلب: 26088
زمان انتشار: یکشنبه 18 تیر 1391 - 08:36:41

پرونده اسیران فلسطینی روی میز سازمان ملل

پرونده اسیران فلسطینی روی میز سازمان ملل
حقوق بشر  > جهان  - به گزارش سرویس بین الملل باشگاه خبرنگاران به نقل ازالبیان ،گزارش دیروز وزارت امور اسیران و آزاد شدگان فلسطینی از افزایش ابتلای اسیران بازداشتگاه های رژیم اشغالگر اسرائیل به نابینایی یا کم بینایی به دلیل سهل انگاری پزشکی، عدم مراقبت و عدم ارائه درمان ها و آزمایشات پزشکی لازم به آنان پرده برداشت. این درحالی است که کمیته حقوق بشر سازمان پس فردا سه شنبه پرونده پزشکی این اسیران را بررسی می کند.

عیسی قراقع وزیر امور اسیران و آزاد شدگان تاکید کرد پرونده اسیران بیمار محور اصلی مذاکرات روز سه شنبه وی با کمیته حقوق بشر سازمان ملل در امان پایتخت اردن خواهد بود. قراقع در این دیدار فهرست اسامی اسیران بیمار را تقدیم این کمیته خواهد کرد و از آن خواهد خواست برای آزادیشان تلاش کند تا بتوانند برای درمان از کشور خارج شوند.
قراقع افزود موارد ابتلا به بیماری در زندان های رژیم اشغالگر اسرائیل رو به افزایش است و شمار اسیران بیمار نیز به هزار و 700نفر رسیده است که در این میان 35 نفر معلول هستند، سی نفر به بیماری های روانی و18 نفر به بیماری های بدخیم مبتلا هستند. 
طبق این گزارش، شمار اسیرانی که بینایی خود را از دست می دهند، نیز در حال افزایش است. به عنوان نمونه، انس مصطفی سلوم اسیر بیست و چهار ساله ساکن نابلس از سال 2008 بازداشت شده است و از عفونت شدید در چشم راست خود که مصنوعی است، رنج می برد، اما مدیریت زندان از نشان دادن وی به یک پزشک متخصص اجتناب می کند.
سلوم به شیرین عراقی وکیل وزارت اسیران گفت درد چشم راستش در حال منتقل شدن به چشم چپش است و می ترسد چشم چپش را نیز از دست بدهد و نابینا شود.
وی از کمیته بین المللی صلیب سرخ و وزارت اسیران خواست به سرعت مداخله و مقامات اشغالگر اسرائیل را به نشان دادن او به یک پزشک متخصص در کوتاهترین زمان ممکن وادار کنند.
براساس گزارش مذکور، احمد نضال النیص اسیر سی ساله نیز که از سال 2009 بازداشت شده است، دو چشم راست و چپش مشکل دارند، بینایی اش بسیار کم است و فاصله بیش از یک متر را نمی بیند

کد مطلب: 26088
زمان انتشار: یکشنبه 18 تیر 1391 - 08:36:41
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد