به روز شده: 13 ساعت و 24 دقیقه قبل
کد مطلب: 26117
زمان انتشار: دوشنبه 19 تیر 1391 - 08:24:21

اسد:آمریکا چتر حمایت سیاسی خود را برای تروریستها گشوده

اسد:آمریکا چتر حمایت سیاسی خود را برای تروریستها گشوده
حقوق بشر  > جهان  -  رئیس جمهوری سوریه گفت:آمریکا بخشی از خشونت های کشورش است و آنها چتر حمایت سیاسی خود را برای تروریستها گشوده اند و در تلاش برای بر هم زدن ثبات هستند.

 بشار اسد در مصاحبه با شبکه تلویزیونی دولتی «ای آر دی ARD» آلمان ؛ تبهکاران تروریست که از حمایت خارجی برخوردارند را مسئول خشونت ها و به زیر سوال بردن طرح صلح کوفی عنان در کشورش دانست.
وی گفت:تروریستها در تلاش هستند تا طرح صلح کوفی عنان را زیر سئوال ببرند و انرا به شکست بکشانند اما ما اجازه این کار را به آنها نمی دهیم.
وی همچنین به طور واضح اعلام کرد تمایلی به ترک قدرت ندارد.

رئیس جمهور سوریه در پاسخ به پرسشی در مورد کشته شدن هزاران غیرنظامی در سوریه گفت : «اگر می خواهید بدانید چه کسی آنها را کشته است ، ابتدا باید بدانید چه کسانی کشته شده اند ؛ اکثریت افراد کشته شده طرفداران دولت بوده اند».
وی کشتار شهر الحوله را نیز کار گروه هایی دانست که از خارج از شهر آمده بودند.
اسد خاطر نشان کرد شورشی ها در سوریه ملغمه ای از القاعده ، گروه های تندرو و تبهکارانی هستند که سالهاست از دست پلیس فرار می کنند.
وی تصریح کرد با گفتگو و مذاکره مخالفتی ندارد و آن را یک گزینه راهبردی می داند. رئیس جمهور سوریه در ادامه گفت : «اما تا زمانی که شما با تروریسم روبرو هستید و گفتگو هم فایده ای ندارد، باید با تروریسم مبارزه کرد؛ تا زمانی که آنها مردم و ارتش شما را قتل عام می کنند، نمی توان به گفتگو ادامه داد».
 در همین حال شبکه تلویزیونی العالم اعلام کرد : نیروهای امنیتی سوریه،‌ عصام زکریا یکی از سرکرده های گروه های تروریستی مسلح را در ریف حمص کشته و شماری از افراد مسلح وابسته به وی را بازداشت کرده اند.
خبرگزاری آلمان هم از دمشق گزارش داد ، نیروهای امنیتی سوریه روز یکشنبه در درگیری با شماری از تروریست ها در نقطه مرزی جسر الشغور از ورود آنان از خاک ترکیه به سوریه جلوگیری کردند.

اعترافات دو تروریست:نیروهای امنیتی ترکیه شیوه استفاده از سلاح را برای ریختن خون سوری ها به ما آموزش دادند

خبر دیگر اینکه دو تروریست به نام های مصطفی شَرُّوق و صُبْحی أسْوَد اعتراف کردند بعد از اینکه نیروهای امنیتی ترکیه به آنها شیوه استفاده از سلاح را برای ریختن خون سوری ها آموزش دادند ، افراد مسلح و سلاح از ترکیه به سوریه قاچاق می کردند.
به گزارش شبکه تلویزیونی سوریه، مصطفی شروق در این اعتراف با اشاره به اینکه افسران ترکیه ما را آموزش دادند ، افزود نیروهای امنیتی ترکیه ما را در اردوگاه آوارگان به گروههایی تقسیم کردند و شیوه استفاده از سلاح را به ما آموزش دادند. ما چند بار از ترکیه برای گروهی ، سلاح فراهم کردیم. ما سلاح های مختلفی به افراد مسلح در سوریه قاچاق کردیم که سلاح های تک تیرانداز و موشک های ضد هواپیما از جمله این سلاح ها بود.
صُبْحی أسْوَد دیگر تروریست هم گفت:ما مازوت را به مرزهای ترکیه می بردیم و شخصی در آنجا مازوت را از ما تحویل می گرفت.
وی افزود:بعد از مدتی که طولانی نبود با قاچاقچی ترک برای انتقال سلاح به افراد مسلح در سوریه همکاری کردیم. گروههای عبدالقادر حجار و محمود حجار و حیان دوش و بسام الکادر ، انواع مختلف سلاح ها را در اختیار افراد مسلح قرار می دادند.

کد مطلب: 26117
زمان انتشار: دوشنبه 19 تیر 1391 - 08:24:21
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد