به روز شده: 5 ساعت و 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 26145
زمان انتشار: سه شنبه 20 تیر 1391 - 09:03:08

تهران میزبان اجلاس بین المللی زنان و بیداری اسلامی

تهران میزبان اجلاس بین المللی زنان و بیداری اسلامی
بیداری اسلامی  - نخستین اجلاس بین المللی زنان و بیداری اسلامی با شرکت حدود 1300 نفر از زنان مسلمان اندیشمند و فعال در عرصه های فرهنگی ، سیاسی ، رسانه ای ، احزاب و تشکل های اسلامی از 85 کشور جهان و با حضور رئیس جمهور درمرکز همایش های برج میلاد آغاز شد.


به گزارش واحد مرکزی خبر ، دبیر نخستین اجلاس جهانی زنان و بیداری اسلامی در مراسم آغاز این اجلاس گفت : برگزاری این اجلاس با تاکید بر شش هدف در دستور کار مجمع جهانی بیداری اسلامی قرار گرفت.
صدیقه حجازی افزود: هم اندیشی درباره مسائل جهان اسلام و تحولات پیش رو، ترسیم استراتژی کلان حضور و نقش آفرینی زنان مسلمان در فرآیند بیداری اسلامی، تقویت و تحکیم جایگاه اثربخش زنان مسلمان درتحولات پیش روی امت اسلامی، گفتمان سازی درخصوص الگوی اسلامی حضور سیاسی و اجتماعی زنان مسلمان، هم افزایی ظرفیت های زنان انقلابی جهان اسلام و بصیرت افزایی درباره تهدیدها و فرصت های پیش روی در فرآیند بیداری اسلامی و نقش زنان از محورهای مهم این اجلاس است.
حجازی گفت: شرکت کنندگان در این اجلاس در شش کمیسیون تخصصی شامل کمیسیون های تفکر اسلامی، بیداری اسلامی و عمل انقلابی، زنان و بیداری اسلامی؛ فرصت ها، تهدیدها و راهکارها، زنان و بیداری اسلامی ؛ تجارب، دستاوردها و مطالبات، زنان و بیداری اسلامی ؛ تعاملات و ارتباطات بین المللی، زنان و بیداری اسلامی؛ خانواده و ظرفیت سازی نیروهای انقلابی و زنان بیداری اسلامی ؛چشم انداز و تحولات آینده، دیدگاه های خود را مطرح می کنند.
دبیر نخستین اجلاس جهانی زنان و بیداری اسلامی افزود: بیش از 500 مقاله از کشورهای مختلف به دبیرخانه اجلاس رسید که همه این مقالات در کمیسیون علمی بررسی و ارزیابی شد و مقالات برگزیده براساس برنامه تنظیم شده ، در کمیسیون های تخصصی ارایه می شود.
حجازی گفت: پیش بینی شده است شرکت کنندگان در کمیسیون های شش گانه دیدگاه های خود را مطرح کنند و بیانیه پایانی اجلاس نیز  بر اساس نتایج مذاکرات در کمیسیون ها تهیه و منتشر خواهد شد.

 
 
 

کلید واژه: زنان - بیداری اسلامی
کد مطلب: 26145
زمان انتشار: سه شنبه 20 تیر 1391 - 09:03:08
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین