به روز شده: 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 26150
زمان انتشار: سه شنبه 20 تیر 1391 - 10:14:52

حجازی: بیداری اسلامی نقطه عطفی در جهان اسلام بود

حجازی: بیداری اسلامی نقطه عطفی در جهان اسلام بود
بیداری اسلامی  - دبیرکل مجمع جهانی زنان و بیداری اسلامی گفـت: بی‌تردید موج بیداری اسلامی فرصتی از سوی خدا به بشریت و نقطه عطفی در جهان اسلام بود که نویدبخش دوران تازه‌ای از عظمت وخودباوری ملت‌های اسلامی خواهد بود.


به گزارش ایسنا، صدیقه حجازی دبیر کل مجمع جهانی زنان و بیداری اسلامی در اجلاس زنان و بیداری اسلامی به ارائه گزارشی از روند برگزاری این اجلاس و فعالیت‌های مجمع پرداخت.

وی گفت: یکی از مهمترین ویژگی‌های بیداری اسلامی در تاریخ اسلام حضور اقشار اسلامی به ویژه بانوان در تعیین سرنوشت خود به منظور تبیین جایگاه و نقشی در فرآیند اسلامی بود.

حجازی با بیان اینکه ما برای برگزاری این اجلاس سه هدف اصلی داشتیم، عنوان کرد: اولین هدف ما هم‌اندیشی پیرامون مسائل اسلام بود و پس از آن ترسیم استراتژی حضور و نقش زنان و ملت مسلمان در بیداری اسلامی بود، همچنین در این اجلاس تلاش کردیم تا به تقویت و جایگاه اثربخش زنان در تحولات جهانی نیز اشاره کنیم.

دبیر کل مجمع جهانی زنان و بیداری اسلامی ادامه داد: ما در این اجلاس به دنبال گفتمان‌سازی در خصوص بیداری اسلامی و حضور سیاسی، اجتماعی و فرهنگی زنان هستیم علاوه بر این ما می‌خواهیم تا هم‌افزایی ظرفیت‌های زنان جهان پیرامون بیداری اسلامی بررسی کنیم.

حجازی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ما می‌خواهیم تهدید‌ها را تبدیل به فرصت کنیم، گفت: این اجلاس در ادامه اجلاس گذشته مجمع جهانی بیداری اسلامی بوده و از 85 کشور جهان در این اجلاس شرکت کرده و بیش از 500 مقاله به دبیرخانه ارسال شده که این آثار در قالب شش کمیسیون تخصصی بررسی شده و بیانیه‌ پایانی اجلاس براساس نتایج این کمیسیون ها و در مراسم اختتامیه قرائت خواهد شد.

 

کلید واژه: زنان - بیداری اسلامی
کد مطلب: 26150
زمان انتشار: سه شنبه 20 تیر 1391 - 10:14:52
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین