به روز شده: 6 ساعت و 14 دقیقه قبل
کد مطلب: 26153
زمان انتشار: سه شنبه 20 تیر 1391 - 10:30:59

نقش زنان در بعد فرهنگی نهضت‌های بیداری بسیار چشم‌گیر است

 نقش زنان در بعد فرهنگی نهضت‌های بیداری بسیار چشم‌گیر است
بیداری اسلامی  -  رئیس شورای انقلاب فرهنگی و اجتماعی زنان گفت: زنان به خاطر نقششان در مسائل فرهنگی و تربیتی و تأثیری که در نسل بیدار شده دارند در بهینه‌سازی نهضت‌های بیداری مؤثر هستند.


کبری خزعلی اظهار داشت: تمام حرکت‌هایی که سه ویژگی مردمی، اسلام‌خواهانه و استکبار‌ستیز‌بودن را دارد از نیاز اصیل مردمی سرچشمه گرفته و مبتنی بر اعتقادات اسلامی است که نماد عینی این حرکت‌ها در انقلاب اسلامی ایران و نهضت‌های بیداری در سال‌‌های اخیر مشاهده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه زنان با الگو گرفتن زندگانی حضرت فاطمه و حضرت زینب(س) حضور  مستمر و چشم‌گیری در تحولات داشته‌اند خاطر نشان کرد: زنان هم به صورت مستقیم و با شرکت در راهپیمایی‌ها تظاهرات، تجمعات،فضای مجازی و الکترونیک در نهضت‌ها حضور دارند و هم به طور غیرمستقیم و با تربیت نسل بیدار شده در انقلاب سهم دارند که این حضور غیرمستقیم به خاطر تأثیر فراوان بر مردان بسیار ویژه است.

وی افزود: زنان با اینکه نیمی از جمعیت را تشکیل می‌دهند اما کل جمعیت را در دست دارند و این به خاطر تأثیری است که بر خانواده خود؛ فرزندان، همسر، برادر و پدران خود دارند.

خزعلی با بیان آسیب‌ها و تهدید‌هایی که متوجه انقلاب‌های مردمی است تأکید کرد: دشمنان سعی در تحریف این انقلاب‌ها دارند و با طرح موضوعاتی مانند بهار عربی و نسل‌کشی می‌خواهند جهت نهضت‌های مردمی را تغییر داده و آن را ناشی از بحران اقتصادی و فمنیستی قلمداد کنند.

وی افزود: دشمنان در مسائل زنان به طور ویژه برنامه‌ریزی کرده و سعی در القاء دیدگاه‌های خود دارند آنها با دستگیری و زندانی کردن زن جوان شاعر بحرینی، زنان مسلمان را سرکوب کرده و از طرفی با اعطای جایزه نوبل به دختر یکی از مسئولان یمن می‌خواهند این انقلاب را فمنیستی معرفی کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی از زنان جامعه از الگوهای اولیه انقلاب فاصله گرفتند خاطر نشان کرد: برخی از زنان ما دچار غفلت شده و از اصول و پایه‌های اولیه اسلام فاصله گرفتند همانطور که زنان محجبه ما الگوی زنان سایر کشورها است این مسئله نیز باید مدنظر آنها قرار بگیرد و زنان مسلمان باید با رعایت شئونات اسلامی استقلال فرهنگی خود را نگه دارند.

رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان ادامه داد: زنان باید از تجربه کشور ما استفاده کنند و الان که این حرکت شروع شده استقلال فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی خود را حفظ کنند تا از وابستگی به غرب رها شوند. در این صورت نهضت بیداری اسلامی استمرار خواهد داشت.

کلید واژه: زنان - بیداری اسلامی
کد مطلب: 26153
زمان انتشار: سه شنبه 20 تیر 1391 - 10:30:59
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین