به روز شده: 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 26161
زمان انتشار: سه شنبه 20 تیر 1391 - 12:01:29

انتقاد رئیس دیوان عالی کشور از مواضع دوگانه غرب در مسئله حقوق بشر

انتقاد رئیس دیوان عالی کشور از مواضع دوگانه غرب در مسئله حقوق بشر
قوه قضائیه  -  رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به جنایت هولناکی که در بحرین رخ داده است گفت: دستگاه قضایی کشورهای اروپایی که مدعی حقوق بشر هستند و سازمان‌های بین‌المللی، این جنایات را محکوم کنند.

به گزارش ستاد حقوق بشر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دیوان عالی کشور ،جلسه هیئت عمومی وحدت رویه دیوان عالی کشور صبح امروز به ریاست آیت الله محسنی گرکانی برگزار شد.

وی در ابتدای این نشست گفت: در قرآن مجید آیاتی وجود دارد که دلالت بر این معنا می‌کند که حکومت این جهان و عاقبت این جهان به دست صالحان خواهد افتاد. اما اکنون که ما در عصر غیبت به سر می‌بریم و به حسب ظاهر از وجود حضرت ولیعصر «ارواحنا فداه » محروم هستیم، بهر حال باید در امنیت منطقه خودمان جدّیت کنیم و امنیت را برقرار کنیم. استقرار حوزه امن در جهان و آرامش قلب در جامعه بشری و انسانی، یکی از بزرگترین نعمت‌های الهی در زندگی به شمار می‌رود.

محسنی گرکانی افزود: البته از دید مردم نیز مسئله امنیت بسیار مهم است و انتظار دارند حکومت، امنیت را برقرار کند که الحمدلله در کشور ما این امنیت با تلاش دستگاه قضایی برقرار است.

وی با اشاره به حدیث شریف نبوی «نعمتان مجهولتان الصحه و الامان » افزود: دو نعمت است که نزد مردم ناشناخته است و آنها سلامتی و امنیت است. این 2 نعمت حقیقتاً مجهول است و تا وقتی انسان آنها را از دست نداده است، قدر آنها را نمی‌داند.

محسنی گرکانی با قرائت حدیث شریف « یا اباذر، اغتنم خمساً قبلَ خمسٍ شبابک قبل هرمک و صحتک قبل سقمک و غناک قبل شغلک و امنیتکقبل خوفک » اظهار داشت: در مقابل امنیت، خوف است. اگر خوف و ترس پیدا شود، واقعاً زندگی انسان متزلزل می‌شود.

وی گفت: ما کشورهای اسلامی را سراغ داریم که در اثر توطئه دشمنان، مردم آن کشور احساس آرامش و امنیت ندارند. در کشور آنها انفجارهای متعدد اتفاق می‌افتد و مردم آنها جان و مالشان در خطراست. بحمدالله در کشور مابدلیل اتحاد خوبی که بین مردم وجود دارد، امنیت کامل برقرار است اما در کشورهایی که قومیت‌های متعدد حاکم است دشمن می‌تواند در میان آنها نفوذ پیدا کند و موجب ناامنی شود.

رئیس دیوان عالی کشور در بخش دیگری از سخنانش افزود: هر کشوری که در آن دیکتاوری حاکم باشد و حکومتش دیکتاتوری باشد، در آن حکومت ناامنی وجود دارد. دیکتاتور کسی است که قانون را قبول ندارد و تنها به رأی خود عمل می‌کند.

وی گفت: هنگامی که حضرت موسی ( ع ) دین حق و امنیت اجتماعی را برای بنی‌اسرائیل آورد، فرعون، دیکتاتور زمان حضرت موسی ( ع ) به آن حضرت توهین و اهانت کرد و گفت بگذارید موسی را بکشم تا نزد خدایش برود و از من شکایت کند. فرعون مردهای بنی اسرائیل را می‌کُشت و زنهایشان را به خدمت خودش در می‌آورد.

محسنی گرکانی خاطرنشان کرد: اکنون نیز همین جنایت‌ها در کشورهای متمدن وجود دارد. دیکتاتور در هر زمانی باشد همان جنایت‌ها را مرتکب می‌شود اما شکل آن جنایات تغییر می‌کند. اکنون بوسیله آمریکا و انگلیس در بعضی از کشورهای اسلامی جنایات متعددی اتفاق می‌افتد و خون کودکان و جوانان به ناحق ریخته می‌شود و اینها در ریختن خون بی‌گناهان همانند فرعون زمان حضرت موسی ( ع ) هستند.

وی افزود: در بحرین و عربستان خون‌های بی‌گناه زیادی به زمین ریخته شده و در کشور عربستان با زندانی کردن سی هزار مسلمان بی‌گناه که بدون محاکمه زندانی شده‌اند جنایات هولناکی مرتکب می‌شوند.

رئیس دیوان عالی کشور تصریح کرد: امیدواریم دستگاه قضایی کشورهای اروپایی که مدعی حقوق بشر هستند و سازمان‌های بین‌المللی، این جنایات را محکوم کنند.

گرکانی گفت: ما جامعه قضات جمهوری اسلامی ایران، از رؤسای دیوان عالی کشورهای متمدن دنیا می‌خواهیم که جنایاتی که در بحرین و عربستان اتفاق می‌افتد را محکوم کنند. هر چند آنها توانایی انجام اقدام عملی را ندارند، اما می‌توانند این جنایات را حداقل محکوم کنند و در مقابل این ظلم‌ها و ستم‌ها از خود عکس‌العمل نشان دهند.

وی در انتها و با قرائت آیه شریفه «وَلَیُبَدِّلَنَّهُم مِنْ بَعْدِ خوفِهم اَمْناً » اظهار داشت: امید داریم خداوند مصلح حقیقی و منجی جهان بشریت را هر چه زودتر برساند و این آیه نشان می‌دهد که ناامنی در آخرالزمان سراسر گیتی را فرا می‌گیرد و تنها جماعتی که از این ناامنی در امان هستند، جامعه‌ای است که متدین به دین اسلام هستند و عمل صالح انجام می‌دهند و با ظهور آن حضرت تمام جهان، برخوردار از امنیت پایدار خواهد شد.

 

کلید واژه: قوه قضائیه
کد مطلب: 26161
زمان انتشار: سه شنبه 20 تیر 1391 - 12:01:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری