به روز شده: 3 ساعت و 5 دقیقه قبل
کد مطلب: 26164
زمان انتشار: سه شنبه 20 تیر 1391 - 14:09:56

انتقادشدید از افغانستان به علت قاچاق مواد مخدر به ایران

انتقادشدید از افغانستان به علت قاچاق مواد مخدر به ایران
حقوق بشر  > ایران  - نائب رئیس مجلس شورای اسلامی از مقامات افغان خواست تا از خروج قاچاق مواد مخدر از این کشور به ایران جلوگیری کنند و مسئولیت پذیر باشند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد در نشست کمیته دائمی امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی در واکنش به سخنان نماینده پارلمان افغانستان در خصوص وجود بحرانهای اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی و تأثیر آن در قاچاق مواد مخدر به ایران گفت: ما اطلاع دقیقی داریم که از فرودگاههای افغانستان و مرزها ، قاچاق مواد مخدر به شکل سازمان یافته انجام می شود.
وی با اشاره به وجود مرز طولانی ایران و افغانستان گفت: متأسفانه مسئولان افغان هیچ کنترلی بر مرز ندارند و این در حالی  است که جمهوری اسلامی ایران به اذعان همه نهادهای بین المللی در مبارزه با مواد مخدر پیشگام است.
وی خطاب به عبدالستار نماینده پارلمان افغانستان خاطر نشان کرد: شما یک عالم دینی هستید و بهتر است برای جلوگیری از آسیب های مواد مخدر به همسایه خود و بشریت در پارلمان کشور خودتان در این باره جدی تر عمل کنید.
ابوترابی فرد در ادامه در باره سخنان نماینده پارلمان افغانستان که گفته بود با مهاجران افغان در پاکستان و ایران برخورد مناسب نمی شود گفت: در طول سال های  گذشته سه و نیم میلیون مهاجر افغان با کمترین مشکل و مسئله ای در ایران حضور داشتند اما در صورت بروز تخلف و جرم باید بر اساس قانون ایران محاکمه شوند.
وی با بیان اینکه ورود بخشی از مهاجرین افغان به ایران غیرقانونی صورت می گیرد ،افزود: اگر دولت شما امکان مهاجرت قانونی آنان را فراهم کند همه مشکلات حل خواهد شد.
ابوترابی فرد درباره مجازات مهاجران افغان گفت: جمهوری اسلامی ایران در این باره بر اساس قوانین بین المللی مجرمان را در داخل خاک کشور محاکمه می کند و در این باره قوانین اسلامی کشور ما حاکم است.
وی افزود: ما دست قوه قضاییه افغانستان را به ویژه در موضوع مشارکت در مبارزه با قاچاق مواد مخدر می فشاریم و به میزبانی افغانها در ایران افتخار می کنیم.
 
 
 

کد مطلب: 26164
زمان انتشار: سه شنبه 20 تیر 1391 - 14:09:56
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد