به روز شده: 9 ساعت و 48 دقیقه قبل
کد مطلب: 26171
زمان انتشار: چهارشنبه 21 تیر 1391 - 08:34:25

مالکی در خصوص منافقین با سازمان ملل به توافق رسید

مالکی در خصوص منافقین با سازمان ملل به توافق رسید
حقوق بشر  > جهان  - نخست وزیر عراق و نماینده سازمان ملل در این کشور درباره اخراج اعضای گروهک تروریستی منافقین در موعد مقرر توافق کردند.


 

به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه الفرات نیوز گزارش داد: نوری المالکی نخست وزیر عراق و مارتن کوبلر نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق درباره پایان دادن به حضور گروهک تروریستی منافقین در موعد مقرر در این کشور به توافق رسیدند.

دفتر نخست وزیر عراق با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این خبر گفت : مالکی در دفترش از مارتن کوبلر استقبال کرد و در این دیدار بر اهمیت همکاری و هماهنگی میان دولت عراق و نماینده سازمان ملل برای انجام ماموریت محوله به آن تاکید شد.

در این بیانیه آمده است: مالکی بر ضروت تشکیل شورای کمیته عالی انتخابات و انتخاب اعضای آن بر اساس اصل استقلال و لیاقت و تصویب قوانین مربوط به فعالیت این کمیته تاکید کرده است.

 رادیو عراق آزاد، یک منبع در کابینه عراق از جاسوسی یکی از اعضای فهرست العراقیه برای کویتی ها خبر داد.

این منبع گفت : جمال الکربولی اطلاعات نشست های کابینه و تصمیماتی که در آن اتخاذ می شده است را به سرعت در اختیار کویتی ها قرار می داده است.

منبع مذکور بیان کرد: الکربولی فورا با برادرش که با مقامات کویتی در ارتباط بوده ، تماس می گرفته است و نتایج نشست های کابینه را به وی گزارش می داده است.

روزنامه الشاهد کویت که این مطلب را نقل کرده، در ادامه آورده است: به نظر می رسد جنگ میان مالکی نخست وزیر عراق با فهرست العراقیه به کشورهای دیگر(منظور کویت) هم سرایت کرده است.

از سوی دیگر "صالح المطلک" معاون نخست وزیر عراق، نوری المالکی نخست وزیر این کشور را مسئول مشکلات امنیتی در این کشور دانست.

 

کد مطلب: 26171
زمان انتشار: چهارشنبه 21 تیر 1391 - 08:34:25
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد