به روز شده: 13 ساعت و 7 دقیقه قبل
کد مطلب: 26199
زمان انتشار: جمعه 23 تیر 1391 - 13:22:45

عصبانیت آمریکا از انتخاب ایران به عنوان معاون کنفرانس معاهده تجارت تسلیحات

عصبانیت آمریکا از انتخاب ایران به عنوان معاون کنفرانس معاهده تجارت تسلیحات
حقوق بشر  > ایران  - در نشست روز پنج شنبه کنفرانس معاهده تجارت تسلیحات متعارف سازمان ملل متحد، هیات نمایندگی امریکا انتخاب جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از معاونین این کنفرانس را محکوم نمود که با واکنش قاطعانه هیات نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک روبرو شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، نماینده امریکا در این جلسه در اقدامی غیر معمول طی سخنانی واهی و بی اساس که بی احترامی به نظر اکثریت اعضای سازمان ملل متحد محسوب می شود ،در توجیه اینکه انتخاب جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی معاونین کنفرانس معاهده تجارت تسلیحات محکوم است،کشورمان را متهم فعالیتهای غیر قانونی هسته ای ، ارسال سلاح به حزب الله لبنان و سوریه و اختلال در صلح وامنیت بین المللی نمود.

در واکنش به این اظهارات، هیات نمایندگی جمهوری اسلامی ایران  نزد سازمان ملل متحد با اعلام اینکه ادعاهای آمریکا را شایسته پاسخ نمی داند، ضمن اشاره به اتهام نماینده آمریکا به ایران مبنی بر اخلال در صلح و امنیت جهانی گفت: اما من مایلم با استفاده از این فرصت این سئوال را مطرح کنم که آیا ایران صلح دوست است  یا آمریکا؟

هیات نمایندگی کشورمان افزود :آیا ایران که حداقل در 350 سال اخیر سابقه تجاوز به هیچ کشوری را در تاریخ خود ندارد، صلح دوست است یا آمریکا که تاریخ آن مملو از تجاوز به دیگر کشورها در نقاط مختلف جهان است که آخرین نمونه های آن در منطقه ما یعنی در خاورمیانه به وقوع پیوسته است؟

آیا ایران که مفتخر است 8 سال تمام به دفاع از تمامیت ارضی خود در جنگی پرداخته که صدام به راه انداخته بود، صلح دوست است یا آمریکا که از صدام حمایت کرد و با دادن سلاحهای شیمیایی به کمک او شتافت تا به کشتار مردم عراق و شهروندان ایرانی دست بزند؟

آیا ایران که هیچگاه هیچگونه سلاحی را برای هیچ کشور و گروهی برای کشتار مردم ارسال نکرده و نمی کند، صلح دوست است یا آمریکا که به همه جای دنیا برای کشتار مردم سلاح صادر می کند که نمونه بارز آن ارسال انواع سلاحها، از جمله سلاحهای کشنده فسفری برای قتل عام زنان بی دفاع و کودکان معصوم غزه به دست رژیم اسرائیل است؛ رژیمی که بنیانگذار تروریسم دولتی جهان بوده و برای ارتکاب هرگونه اقدامات تروریستی و انواع جنایت جنگی و جنایات علیه بشریت به حامی بزرگ خود آمریکا متکی است؟

آیا ایران که به سرنگون ساختن یک دیکتاتور تحت حمایت آمریکا در کشور خود افتخار می کند، صلح دوست یا آمریکا که همواره به حمایت از همه دیکتاتورها در منطقه خاورمیانه پرداخته است؟

هیئت نمایندگی جمهوری اسلامی ایران  در پایان تصریح کرد : با این توضیحات، ما قضاوت در این مورد را  که چه کسی صلح دوست و چه کسی مخل صلح است، به اعضای سازمان ملل متحد واگذار می کنیم.

  اضافه می نماید انتخاب جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از معاونین و عضو هیات رئیس کنفرانس معاهده تجارت تسلیحات متعارف سازمان ملل متحد از بازتاب گسترده ای در رسانه های غربی و بویژه لابیها و رسانه های صهیونیستی برخوردار بوده  است.

کد مطلب: 26199
زمان انتشار: جمعه 23 تیر 1391 - 13:22:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد