به روز شده: 1 روز و 7 ساعت و 49 دقیقه قبل
کد مطلب: 26652
زمان انتشار: جمعه 13 مرداد 1391 - 21:59:38

زنان مسلمان در سنگر دفاع از انقلاب همچنان باقی هستند

زنان مسلمان در سنگر دفاع از انقلاب همچنان باقی هستند
زنان  - بسیج جامعه زنان کشور در بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت سالروز شهادت مریم فرهانیان و روز بسیج جامعه زنان اعلام کرد: زنان مسلمان در سنگر دفاع از انقلاب اسلامی همچنان باقی هستند.

به گزارش  فارس، در این بیانیه آمده است: با گذشت سی و سه سال از انقلاب اسلامی ایران، به حول و قوه الهی همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند: آنچه که درایران بزرگتر از هرچیز بود، تحولى است که در بانوان ایران‏ حاصل شد. اگر این نهضت و انقلاب اسلامى هیچ نداشت جز این تحولى که در بانوان و درجوانان ماپیدا شد، این یک امرى بود که کافى بود براى کشورما. آسیب نخواهد دید ملتى که بانوانش درصف مقدم براى پیشبرد مقاصد اسلامى هست.

این بیانیه می افزاید: بسیج جامعه زنان به عنوان مجموعه سازماندهی شده ای از بانوان مسلمان و آماده به خدمت در راه اسلام همواره برای قرار گرفتن در جایگاه اصلی خود در پیکره جامعه اسلامی تلاش نموده است و تاریخ پر فراز و نشیب این ملت و کشور عمق این وفاداری و ایمان را به ویژه در سالهای انقلاب و جنگ تحمیلی نشان داده است.

در این بیانیه آمده است: چه بسیار مادرانی که زینب‌وار از فرزندان خود در راه اسلام گذشتند و پیامبر حقانیت اسلام و راه حق بودند و چه بسیار زنانی که بار سخت زندگی را در نبود همسران مبارز خود با شرافتی عظیم بر دوش گرفتند و خم به ابرو نیاوردند تا کفایت دلیرانه زنان مسلمان را با بهترین شیوه جلوه گر سازند و چه کسی نمی داند که عمر انقلاب اسلامی ایران سرشار از صلابت پر افتخار این زنان است. امروز نیز چون گذشته این صلابت باقی است و همچنان زنان مسلمان در سنگر دفاع از انقلابی که با خون فرزندانشان حفظ کرده اند باقی هستند و گوش جان به فرمان رهبر انقلاب دارند.

در این بیانیه تصریح شده است: بسیج جامعه زنان با تکیه بر پشتیبانی خداوند در تکاپوی دست یافتن به این مقصد است و این که این مقصد را در همه جای مملکت و در ورای مرزهای میهن اسلامی ببیند. لذا بیان مواردی چند را در زمینه مسائل جاری کشور و جهان ضروری می داند و اعلام می دارد:

1.اکنون که زنگ بیداری اسلامی با نوای الله اکبر از دل کشورهای مسلمان به گوش می رسد این مجموعه از جامعه اسلامی خود را در برابر آن مسئول می بیند و با سعی و تلاش در پی آن است که صدای رسای اسلام ناب محمدی را به گوش بانوان مسلمان دیگر کشورها برساند و آنان را در مسیر الهی پیش رو یاری نماید و البته در مسیر تحقق این هدف حضور مسئولانه دستگاهها و رسانه های تبلیغی خبری را لازم دانسته و بر ضرورت توجه بیش از پیش آنان به تحلیل و تقویت نقش بانوان مسلمان در بیداری اسلامی تاکید می نماید.

2.بسیج جامعه زنان ضرورت توجه به اهمیت نقش بانوان را در تنظیم امور اقتصادی خانواده و جامعه به شکل غیر محسوس لازم میداند و با توجه به طرح موضوع اقتصاد مقاومتی عدم بهره مندی از مدیریت زنان در منزل را در حهت این اهداف اقتصادی و فرهنگ سازی آن نوعی خلع بر می شمارد که قابل جبران نیست و لازم است زنان به عنوان مدیران منزل به منظور شرکت در نتیجه بخشی برنامه های مربوط و دست یابی به اهداف کلان نظام اسلامی مورد توجه ویژه جهت اجرای برنامه ها باشند.

3.مسئله حائز اهمیت دیگر در زمینه اهداف کلان نظام توجه به اهمیت وجود جوانان در پیکره جامعه است. جوانان امروز کودکان دیروز هستند و خود والدین کودکان فردا. مسئله جمعیت از ابتدای تاریخ بشر جزو موارد تضمین کننده قدرت یک ملت و کشور بوده است. موضوعی که در حال حاضر در کشور ما با سوق پیدا کردن جامعه به سمت تک فرزندی در حال تبدیل  شدن به یک تهدید است لذا بسیج جامعه زنان توجه به پدید آوردن امکانات رفاهی و خدماتی مناسب را از سوی مسئولین برای تقویت تمایل به مادر شدن و فرزند آوری بیشتر ضروری می داند.

4.بسیج جامعه زنان با تاکید بر این سخنان امام راحل که فرمودند: "مملکت وقتى مملکت اسلامى است که تعالیم اسلام در آن باشد. ما مسلمان هستیم، و مسلمان نمى‏تواند از اسلام بگذرد. کشور اسلامى است و باید به موازین اسلامى عمل شود." ضرورت توجه و اهتمام بیشتر مسئولین را در زمینه حجاب و عفاف خواستار هستند و برخی شرایط فرهنگی موجود را قابل قبول نمی دانند.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: بسیج جامعه زنان به این امر معتقد است که ملتى که خود و همه چیز خود را براى اسلام مى‏خواهد پیروزمند است و لذا تحت رهبری ولی فقیه و قائد خود حضرت آیت الله خامنه ای  همواره درراه اسلام گام بر میدارد و لحظه ای از این مسیر الهی دور نخواهد شد و عدول نخواهد کرد. و همانطور که امام راحل فرمودند: تشکیل بسیج در نظام جمهورى اسلامى ایران، یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالى بود که بر ملت عزیز و انقلاب اسلامى ایران ارزانى شد" بسیج جامعه زنان این لطف جلیه خداوند را مورد شکر قرار می دهد و خود را به خدای متعال می سپارد زیرا که ما چیزى نیستیم خودمان، هر چه هست اسلام است.

کلید واژه: زنان
کد مطلب: 26652
زمان انتشار: جمعه 13 مرداد 1391 - 21:59:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

دیگر مطالب