به روز شده: 2 ساعت و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 26697
زمان انتشار: شنبه 14 مرداد 1391 - 14:18:22

اعتراض مدافعان حقوق بشر به انتشار اطلاعیه استخدام نوجوانان کانادایی در مراکز فساد

اعتراض مدافعان حقوق بشر به انتشار اطلاعیه استخدام نوجوانان کانادایی در مراکز فساد
کودکان  - مدافعان حقوق بشر در کانادا معتقدند که تجارت جنسی و قاچاق انسان در این کشور یک مساله بین‌المللی است.

  به گزارش ایسنا، از آنجا که بسیاری از قربانیان قاچاق انسان از کانادا به آمریکا می‌روند تا برای بهره‌کشی‌های جنسی مورد سوءاستفاده قرار گیرند، این اظهار کرد که بسیاری در کانادا مخالف قاچاق انسان هستند در حالیکه نمی‌دانند این جرم به طور گسترده در خاک کشور خودشان رخ می‌دهد.

 اخیرا یک کمپانی به نام "موسسه تفریحات بزرگسالان کانادا" اطلاعیه‌ای مبنی بر استخدام دانش‌آموزان دبیرستان و کالج‌ها را برای کار در مراکز فساد صادر کرده است.

این اطلاعیه در حالی صادر شده است که دولت کانادا اعلام کرد از این پس اجازه ورود به خارجی‌هایی که ویزای کار در مراکز فساد را دارند، نخواهد داد.

در پی صدور این اطلاعیه، مدافعان حقوق بشر هشدار دادند که این کار، حقوق بشر را تضعیف خواهد کرد.

اسمیت ـ یکی از فعالان حقوق بشر در کانادا ـ می‌گوید: این موسسه تبلیغ می‌کند که تجارت جنسی یکی از امن‌ترین مشاغل برای هر زنی است اما مردم نمی‌دانند که قاچاق انسان برای بهره‌کشی‌های جنسی تا چه میزان در کانادا متداول است.

وی همچنین هشدار داد که کلوب‌های شبانه، خانه‌های فساد و خانه‌های ماساژ جایی است که اغلب قربانیان قاچاق انسان در آنها یافت می‌شوند.

پایگاه اینترنتی واشنگتن تایمز در گزارش خود آورده است که سیاست‌های مهاجرت نااستوار در کانادا به قاچاقچیان انسان این اجازه را می‌دهد تا بسیاری از قربانیان از سراسر جهان را از کانادا به آمریکا منتقل کنند.

بسیاری از این قربانیان به دلیل بدهکار بودن به قاچاقچیان به دلیل هزینه‌های سفر مجبورند به تن‌فروشی بپردازند.

به عنوان مثال هفته گذشته پلیس نیویورک یک دختر بچه 14 ساله را دستگیر کرد که در یک خانه فساد مشغول به کار بود. این حادثه موجب جلب توجه عموم نسبت به گستردگی وقوع قاچاق انسان به ویژه قاچاق کودکان در این شهر شده است.

مدافعان حقوق بشر و فعالان مبارزه با قاچاق معتقدند که بسیاری از جوانان و افراد کم سن و سال که از خانه‌های خود فرار می‌کنند قربانی تجارت جنسی کودکان می‌شوند.

این حقیقت زمانی نگران‌کننده می‌شود که آمار حاکی از افزایش شمار کودکان گمشده در نیویورک است. در سال 2010، 20 هزار و 309 کودک در نیویورک ناپدید شدند که این میزان در 2011 حدود چهار درصد افزایش داشته است.

همچنین این گزارش فاش می‌کند که بسیاری از قربانیان تجارت جنسی که می‌توانند از وضعیت بد خود نجات یابند و به آغوش خانواده‌هایشان باز گردند، قادر نخواهند بود یک زندگی عادی داشته باشند و دست به خودکشی می‌زنند.

 

کلید واژه: کودکان
کد مطلب: 26697
زمان انتشار: شنبه 14 مرداد 1391 - 14:18:22
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب