به روز شده: 12 ساعت و 51 دقیقه قبل
کد مطلب: 26762
زمان انتشار: دوشنبه 16 مرداد 1391 - 11:18:33

زاد و ولد کودکان فلج در خوزستان بر اثر اورانیوم ضعیف شده در عراق

زاد و ولد کودکان فلج در خوزستان بر اثر اورانیوم ضعیف شده در عراق
کودکان  -  نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه چند مورد زاد و ولد بر اثر آلودگی‌های گرد و خاک و اورانیوم ضعیف شده موجود در عراق در استان خوزستان وجود داشته است.

به گزارش فارس، شکرخدا موسوی اظهار داشت: با توجه به صحبت‌های رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در جلسه علنی و غیر علنی روز گذشته مجلس، حل مشکل گرد و غبار در جنوب و غرب کشور نیازمند یک عزم ملی است.

وی گفت: از شخص رئیس جمهور تا وزارت نیرو، جهاد کشاورزی و سازمان محیط زیست باید یک کمیته بحران از این وزارت‌خانه‌ها تشکیل شود و به صورت مداوم و مستمر و با حضور چند نماینده مجلس از مناطق بحرانی گرد و خاک جلساتی برگزار شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با تشکیل این کمیته می‌شود یک مقداری امیدوار بود اما با وعده وعیدهایی که می‌آیند در مجلس می‌دهند کار به جایی نخواهد رسید.

موسوی ادامه داد: همچنین در مورد سیستم‌هایی که می‌گویند جلوی گرد و خاک را می‌گیرد، اصلا این گرد و خاکی نیست که سیستم ساخته دست بشر بتواند جلوی آن را بگیرد.

وی با بیان اینکه باید در خوزستان باشید تا ببینید چه ظلمتی از آسمان می‌بارد گفت: اگر یک عزم ملی وجود داشته باشد و یک کمیته بحران تشکیل شود، می‌توان امیدوار بود در غیر این صورت هیچ کاری صورت نخواهد گرفت، زیرا هماهنگی بین ارگان‌ها و سازمان‌ها وجود ندارد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین ارتباطات دیپلماتیک برای حل این مشکل نیز در سطح ضعیفی است که یک بخشی از آن به خودمان بر می‌گردد که دیپلماسی قوی که باید برود و این مشکل را حل کند هنوز خودش را نشان نداده است و از طرف دیگر عراق هم دچار بحران است.

موسوی اضافه کرد: شرایط دست به دست هم داده که مشکلات به وجود بیاید، اما عراق چون شرایطش نسبت به سوریه و عربستان آرام تر است، می‌تواند کارهایی را انجام دهد، زیرا 70درصد منشا گرد و غبار و گرد و خاک در این کشور است.

این نماینده مجلس ادامه داد: اگر دیپلماسی مان قوی تر و محکم‌تر شود وقتی در این صحنه وارد شویم حتما نتایج بهتری را خواهیم دید.

وی اظهار داشت: در رابطه با حل این مشکل نا امید نیستیم و امیدوار هم نیستیم. دولت بیاید برای مردم امتیازات خدماتی، بهداشتی، رفاهی و ... بگذارد. خدمات فوق العاده خاص مناطق محروم و مرزی و کمتر توسعه یافته در یک ماه گذشته توسط دولت از 13 یا 14 درصد به 7درصد در این موقعیت خاص کاهش یافته است و نمک بر روی زخم می‌ریزند.

نماینده مردم اهواز ادامه داد: تجهیزات بیمارستان‌ها واقعا پاسخ‌گو نیست و متاسفانه چند مورد زاد و ولد داشتیم که بر اثر آلودگی‌های گرد و غبار و اورانیوم‌های ضعیف شده که در عراق استفاده شده بچه‌هایی به صورت فلج به دنیا آمده اند.

 

کلید واژه: کودکان
کد مطلب: 26762
زمان انتشار: دوشنبه 16 مرداد 1391 - 11:18:33
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب