به روز شده: 23 دقیقه قبل
کد مطلب: 26815
زمان انتشار: چهارشنبه 18 مرداد 1391 - 09:02:32

شلاق خوردن زن مصری در عربستان

شلاق خوردن زن مصری در عربستان
زنان  - مؤسسه حقوق بشر "الکرامه" مصر، از سازمان ملل متحد خواست برای توقف اجرای حکم ظالمانه یک زن مصری در عربستان، وارد عمل شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، مؤسسه الکرامه در بیانیه ای اعلام کرد: "نجلا یحیی" در مه گذشته با وجود اثبات مشکلات جسمی و بیماری، 300 ضربه شلاق را تحمل کرد و قرار است پس از ماه رمضان 200 ضربه دیگر شلاق بخورد.

این مؤسسه افزود: نجلا در سپتامبر 2009 پس از شکایت شریک تجاریش که از وابستگان خاندان آل سعود است، به زندان افتاد؛ نیروهای سعودی پس از یورش به منزل نجلا، همه اوراق و دارایی های شخصی او را که تا پیش از بازداشت یک سرمایه گذار مصری در عربستان بود مصادره کردند.

مؤسسه الکرامه ادامه داد: پلیس سعودی در ریاض 4 روز پیاپی از نجلا بازجویی کرده و با او بدرفتاری کردند، و در حالیکه حتی وکیل شاکی در جریان بازجویی او را مورد توهین قرار داد، به این زن مصری اجازه داده نشد برای خود وکیل بگیرد.

پس از این بازجویی های خشونت آمیز، نجلا یک سال و 8 ماه را بدون محاکمه در بازداشت سپری کرد .. دادگاه بدوی طی 13 جلسه به او اجازه نداد که وکیل بگیرد و سرانجام در ژوئن 2011 حکم او برای تحمل 5 سال زندان و 500 ضربه شلاق صادر شد.

با وجود پذیرفتن درخواست وی در دادگاه استیناف و ساقط شدن حکم دادگاه بدوی به دلیل وجود نداشتن مدرکی جهت محکوم کردن نجلا، این پرونده به صورت غیرقانونی دوباره به جریان افتاد و حکم قبلی بار دیگر تأیید شد.

"شیرین فرید" هماهنگ کننده انجمن خانواده های بازداشت شدگان مصری در عربستان تأکید کرد، شلاق زدن این زن مصری و بازداشت و محاکمه ظالمانه و ناعادلانه وی، کاملا غیر انسانی است، و بی توجهی وزارت امورخارجه مصر به این مسأله بسیار تأسف بار است.

"احمد مفرح" پژوهشگر و حقوقدان مؤسسه "الکرامه" نیز گفت: پرونده نجلا یحیی، یکی از صدها پرونده شهروندان مصری است که برای مدتهای طولانی و بدون محاکمه بازداشت شده، و یا پس از محاکمه های صوری و ظالمانه در زندانهای عربستان مورد شکنجه و بدرفتاری قرار می گیرند.

 

کد مطلب: 26815
زمان انتشار: چهارشنبه 18 مرداد 1391 - 09:02:32
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب