به روز شده: 11 ساعت و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 26821
زمان انتشار: چهارشنبه 18 مرداد 1391 - 09:37:43

شهرزاد میرقلی‌ خان آزاد شد

شهرزاد میرقلی‌ خان آزاد شد
حقوق بشر  > ایران  - زن زندانی ایرانی در بند آمریکا که با اتهامات واهی واشنگتن دستگیر شده بود، شب گذشته وارد مسقط پایتخت عمان شد.

به گزارش فارس به نقل از "تایمز آو عمان"، "شهرزاد میرقلی خان"، 31 ساله شب گذشته از شیکاگو از طریق "ابوظبی" وارد "مسقط" پایتخت عمان شد و در آنجا با دختران دوقلو و مادر و پدر خود دیدار کرد.

شهرزاد در یک کنفرانس خبری در فرودگاه مسقط در یک کنفرانس خبری اعلام کرد: من می‌خواهم  از "سلطان قابوس بن سعید" پادشاه عمان به دلیل نقش وی در تضمین آزادی من تشکر کنم. من بسیار خوشحال هستم که پس از گذراندن 5 سال در زندان آمریکا در کنار دو دختر و مادر خود هستم.

بر اساس این گزارش، شهرزاد در کنار "سالم ناصر الاسماعیلی" که در آزادی وی نقش داشت قرار گرفته بود.

شهرزاد میرقلی‎خان زنی ایرانی است که به اتهام آنچه مشارکت در خرید دوربین های دید در شب خوانده شد، در اتریش دستگیر شد و بعد از محاکمه و سپری شدن دوران محکومیت با ترفندی توسط سرویس های امنیتی آمریکا به این کشور کشانده شد و در آنجا به همان جرمی که محکومیت آن را سپری کرده بود مجدداً محاکمه و به 5 سال حبس محکوم شد.

این شهروند ایرانی در پاسخ به خبرنگاران در خصوص اتهاماتی که آمریکا به وی وارد آورده بود، ادامه داد: بله من اشتباهی از جانب آمریکا به جاسوسی متهم شده بودم.

کد مطلب: 26821
زمان انتشار: چهارشنبه 18 مرداد 1391 - 09:37:43
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب