به روز شده: 4 دقیقه قبل
کد مطلب: 26823
زمان انتشار: چهارشنبه 18 مرداد 1391 - 09:41:49

تشریح آخرین اقدامات برای آزادی مدیران ربوده شده هلال احمر

حقوق بشر  > ایران  - وزیر امور خارجه اعلام کرد: برای آزادی هفت ایرانی عضو جمعیت هلال احمر که در لیبی به گروگان گرفته شده‌اند معاون کنسولی وزارت امور خارجه بزودی به این کشور سفر می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر صالحی در حاشیه سفر یک روزه خود به ترکیه و دیدار و گفتگو با وزیرامور خارجه ترکیه در مورد آخرین وضعیت 7 مدیر هلال احمر ربوده شده در لیبی گفت: تا سه روز آینده آقای قشقاوی معاون کنسولی وزارت امور خارجه برای پیگیری سریع موضوع راهی لیبی می شود.

وی افزود: البته نامه هایی به دبیرکل سازمان ملل، دبیرکل سازمان کنفرانس اسلامی، دبیرکل اتحادیه عرب و دبیرکل صلیب سرخ جهانی فرستاده ایم و انتظار داریم گروگانگیران در ماه مبارک رمضان مسلمانان ایرانی در بند را آزاد کنند.

وزیرامور خارجه گفت: بر اساس اخرین اخبار حال عمومی این افراد خوب است و ما در حال رایزنی هستیم. برای من جای تعجب دارد زیرا ایران نخستین کشوری بود که بدون چشمداشت به نفت و ذخایر لیبی متخصصان خود را در حوزه های مین زدایی، پزشکی و سلامت به این کشور اعزام کرد تا به صورت بشر دوستانه در خدمت مردم لیبی باشند.

صالحی در مورد خواسته گروگان گیران برای آزادی برخی افراد از زندانهای عراق گفت: ما نمی توانیم در امور کشورها دخالت کنیم.

وی گفت: این افراد که همگی از فعالان و پزشکان هلال احمر بودند برای ساخت دست و پای مصنوعی و ارائه خدمات درمانی و بهداشتی و ایجاد مراکز درمانی به دعوت لیبی عازم این کشور شدند.

کد مطلب: 26823
زمان انتشار: چهارشنبه 18 مرداد 1391 - 09:41:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب