به روز شده: 13 ساعت و 38 دقیقه قبل
کد مطلب: 26855
زمان انتشار: جمعه 20 مرداد 1391 - 17:44:02

آمریکا باید بدلیل اقدامات ضد بشری درباره شهرزاد میرقلی خان غرامت بپردازد

آمریکا باید بدلیل اقدامات ضد بشری درباره شهرزاد میرقلی خان غرامت بپردازد
حقوق بشر  > ایران  - سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان برخوردهای نامناسب و ضد حقوق بشری دولت و مقامات قضایی آمریکا با شهرزاد میرقلی خان شهروند ایرانی را یادآور شد و گفت : تقاضای غرامت و شکایت به مراجع حقوقی و قضایی بین المللی،نهادهای حقوق بشری و اعاده حقوق تضییع شده میرقلی خان را کرده ایم.

به گزارش ایرناازبخش مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط،'حسین نوش آبادی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان اظهار داشت: متاسفانه خانم میر قلی خان 5 سال قبل بنابر اتهامات واهی و بی اساس توسط دولت ومقامات قضایی آمریکا زندانی می شود و در بدترین شرایط تحت بازجویی و شکنجه های روحی قرار می گیرد.

با توجه به سپری شدن دوران محکومیت 5 ساله خانم شهرزاد میر قلی خان و آزادی وی از زندان آمریکا و ورود به مسقط پایتخت کشور عمان ، وی افزود: دولت آمریکا در خصوص آزادی خانم میرقلی خان هیچ منتی بر جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان نمی تواند داشته باشد؛ زیرا وی مدت محکومیت غیر قانونی خود را تا روز آخر در زندان گذراند و با اتمام دوران محکومیت، از زندان و کشور آمریکا خارج شد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مقامات عمانی پیگیر انتقال وی از آمریکا به ایران بودند،در حال حاضر خانم میرقلی خان به عمان آمده و انشاا.. طی چند روز آینده به ایران اسلامی وارد خواهد شد.

نوش آبادی با بیان اینکه تهران و مسقط در مسائل انسان دوستانه و حقوق بشری با یکدیگر همکاری دارند و در خصوص تحولات منطقه ای و بین المللی بایکدیگر مشورت و رایزنی می کنند، ادامه داد: موضوع خانم میر قلی خان یکی از موضوعاتی بوده است که جمهوری اسلامی ایران از نقش میانجیگری دولت عمان و کمک های این کشور استفاده کرده ولی دولت آمریکا برای کاهش دوران محکومیت و یا عفو و آزادی وی هیچ گونه اقدامی انجام نداده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم هرچه زودترنسبت به آزادی دو نفر از شهروندان بی گناه ایرانی دیگربنام آقایان عطاردی و تاجیک که در آمریکا و انگلیس محبوس هستند و همچنین دیگر زندانیان بی گناه ایرانی، دولت آمریکا و انگلیس اقدامات لازم را انجام دهند.

*** برگزاری مراسم شب قدر با حضور میرقلی خان در سفارت ایران

مراسم پرفیض شب قدر همزمان با سالروز شهادت امیر المومنین حضرت علی (ع) در محل سفارت کشورمان در مسقط با حضور' حسین نوش آبادی' و خیل کثیر ایرانیان و شیعیان عاشق برگزار شد و خانم شهرزاد میرقلی خان، شهروند ایرانی بی گناه آزاد شده از زندانهای آمریکا و خانواده وی نیز در این مراسم حضور داشتند.

خانم میر قلی خان حضور در این مراسم را پس از سالها رنج و مشقت در زندانهای مخوف آمریکا، نعمت الهی برشمرد.

کد مطلب: 26855
زمان انتشار: جمعه 20 مرداد 1391 - 17:44:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد