به روز شده: 18 دقیقه قبل
کد مطلب: 26858
زمان انتشار: شنبه 21 مرداد 1391 - 08:35:38
نامه سوریه به شورای امنیت؛

ترکیه مرکزسازماندهی تروریستها

ترکیه مرکزسازماندهی تروریستها
حقوق بشر  > جهان  - نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در نامه ای به شورای امنیت این سازمان اعلام کرد اسرائیل ، آمریکا، عربستان سعودی ،ترکیه و قطر به سازماندهی مراکز عملیات نظامی در ترکیه با هدف حمایت از مخالفان مسلح سوریه اقدام می کنند .

به گزارش خبرگزاری رویترز ، بشار الجعفری در این نامه که روز جمعه منتشر شد بار دیگر اعلام کرد قطر ، ترکیه و عربستان سعودی به حمایت مالی و تسلیحاتی از گروههای مسلح و تروریستی در سوریه اقدام می کنند .
نماینده سوریه در این نامه تاکید کرد ترکیه پایگاههایی را به عنوان مراکز عملیات نظامی درخاک خود برپا کرده است و سرویسهای اطلاعاتی اسرائیل ، آمریکا ، عربستان و قطر این مراکز را اداره می کنند .
بشار الجعفری افزود:از مراکز نظامی در ترکیه برای نظارت بر حملات مسلحانه تروریستها علیه شهروندان سوریه درشهر حلب و دیگر شهرهای سوریه استفاده می شود.
وی خاطر نشان کرد شمار زیادی از تروریست ها پس از ورود به سوریه دست به جنایت و کشتار مردم می زنند .
نماینده سوریه تصریح کرد کشورهایی که ازحوادث شهر حلب ابراز نگرانی می کنند و از شورای امنیت سازمان ملل می خواهند نشست اضطراری برای بررسی اوضاع این شهر برگزار کند ، در واقع همان کشورهایی هستند که با حمایت از تروریست ها و ارسال سلاح برای آنان عامل اصلی بروز بحران و فاجعه در سوریه هستند .
بشار الجعفری در ادامه این نامه آورده است:آمریکا ، فرانسه ، انگلیس و ترکیه می کوشند تا موازنه قوا را در منطقه تغییر دهند و کشورهای منطقه را وادار می کنند  از سیاستهای سلطه جویانه آنان پیروی کنند .
نماینده سوریه در ادامه نامه از شورای امنیت سازمان ملل خواست این کشورها را تحت فشار بگذارد تا از حمایت مالی و تسلیحاتی گروههای مسلح و اعزام آنان به خاک سوریه دست بکشند .

کد مطلب: 26858
زمان انتشار: شنبه 21 مرداد 1391 - 08:35:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب