به روز شده: 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 26861
زمان انتشار: شنبه 21 مرداد 1391 - 09:12:34

وحشتی که به جان تروریست های سوریه افتاد

وحشتی که به جان تروریست های سوریه افتاد
حقوق بشر  > جهان  - گروههای مسلح مخالفان بشار اسد که اکنون به تروریستهایی جنایتکار تبدیل شده اند از قوت گرفتن القاعده در سوریه به شدت نگران شده اند .

به گزارش شبکه تلویزیونی العالم ، خبرنگار خبرگزاری رویترز در گزارشی از شمال سوریه گفت گروههای مسلح مخالف بشار اسد معتقدند القاعده که به شدت تحت حمایت عربستان سعودی ، کویت و قطر است بزودی به دشمن آنها تبدیل خواهد شد و مجبورند با آنها هم در جبهه ای جدید بجنگند . حضور شبکه القاعده و هزاران فرد مسلح تندروی خارجی باعث نگرانی برای سوریه از جمله افراد مسلح سوری است .

عقبه عبد الله گزارشگر العالم در گزارشی گفت با تحریک خارجی و بکارگیری شمار زیادی از افراد مسلح خارجی ، اوضاع در سوریه بحرانی شده است .
عملیات انفجاری ، کشتار بی هدف غیر  نظامیان به دست افراد مسلح ، تجارت با قاچاق سلاح ، انتشار خبرهایی از تجارت با اعضای انسان ، ربودن ثروتمندان یا یکی از اعضای خانواده‌های ثروتمند برای دریافت غرامتهای سنگین از جمله جنایاتی است که روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز به آنها متمرکز شده است . بسیاری از جنایات دیگر نیز در رسانه های غربی بازتاب داشته و باعث نگرانی افراد مسلح سوری نیز شده است.
محمد حسین محمد ابراهیم از افراد مسلح اردنی بازداشت شده در سوریه گفت:«شخصی به نام عدنان نایفه از ساکنان اردن در شهر زرقا مرا برای جهاد در سوریه متقاعد کرد و گفت حاکم سوریه بر اساس احکام قرآن حکومت نمی کند ».
عبد الرحمن جمال عامر الطیطی از افراد مسلح اردنی بازداشت شده در سوریه گفت:« وقتی ما رسیدیم ما را کاملا به سلاح مجهز کردند و گفتند به سلاح مجهز باشید . بیست صندوق پر از مهمات نیز  دادند و گفتند اینها را برای جوانان در سوریه ببرید».
افراد مسلح در سوریه به شدت نگران هستند زیرا پس از پایان نبرد با بشار اسد با اهداف متفاوت جنگجویان خارجی که از قطر ، عربستان ، کویت ، لیبی ، شرق اروپا ، پاکستان و افغانستان آمده‌اند مواجه خواهند شد . افراد مسلح سوری بیم آن دارند که جبهه نبرد جدیدی علیه آنهایی که هم پیمان امروز هستند گشوده شود .
افراد مسلح خارجی آنچه را که پس از اشغالگری آمریکا در عراق رخ  داد تکرار و فتنه طائفه ای را در سطح گسترده‌ای شعله ور می کنند . شاید برخی از آنان می‌خواهند در سوریه پایگاه ایجاد کنند .
افراد مسلح سوری وجود اختلافات با جنگجویان خارجی را که در برخی مواقع به حد درگیری می رسد پنهان نمی‌کنند و این اختلافات نیز بر سر مواردی همچون شیوه توزیع سلاحهای به سرقت رفته از موسسات دولتی و سرنوشت مبالغ هنگفتی ارسال شده از قطر و عربستان و کویت است.
واشنگتن‌پست نیز نوشت بر تعداد افرادی که به سلفی‌های تکفیری تبدیل می‌شوند رو به افرایش است که نشانه خطرناک شدن اوضاع است و نشان می‌دهد آینده همراهی گروههای مخالف بشار اسد با القاعده سرنوشتی جز سیاهی نخواهد داشت .

کد مطلب: 26861
زمان انتشار: شنبه 21 مرداد 1391 - 09:12:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب