به روز شده: 9 ساعت و 36 دقیقه قبل
کد مطلب: 26898
زمان انتشار: یکشنبه 22 مرداد 1391 - 09:30:32

اقرار کلینتون برای تسریع سقوط دولت بشار اسد

اقرار کلینتون برای تسریع سقوط دولت بشار اسد
حقوق بشر  > جهان  - وزیر خارجه امریکا: هدف واشنگتن این است که به عمر رژیم بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در این کشور سرعت ببخشد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه حاکیست، هیلاری کلینتون که به ترکیه سفر کرده است در مصاحبه مطبوعاتی در استانبول گفت: وی و احمد داود اوغلو وزیر خارجه ترکیه درباره برنامه ریزی عملیاتی برای سرعت بخشیدن به عمر رژیم اسد با هم مذاکره کرده اند.

کلینتون گفت:« این هدف راهبردی ماست.»

بی بی سی: کلینتون درباره کمک به مخالفان سوری با مقامات ترکیه گفتگو می کند


وزیر خارجه آمریکا وارد ترکیه شد تا درباره کمک به مخالفان سوری با مقامات آنکارا گفتگو کند.
به گزارش تلویزیون بی بی سی عربی، هیلاری کلینتون در استانبول با عبد الله گل رئیس جمهور و رجب طیب اردوغان نخست وزیر این کشور دیدار و درباره حمایت از مخالفان سوریه  و سناریوی انتقال سیاسی قدرت گفتگو خواهد کرد.

 شهروندان ترکیه به سفر وزیر خارجه آمریکا به این کشور اعتراض کردند.


به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی واحد مرکزی خبر، شماری از مردم ترکیه برای اعلام اعتراض به سفر هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا به ترکیه در استانبول به خیابان ها ریختند اما پلیس ترکیه مجهز به تجهیزات ضد شورش با معترضان درگیر شد و آنها را متفرق کرد.
پیش از سفر هیلاری کلینتون به ترکیه که با هدف بررسی بحران سوریه انجام شد شماری از احزاب و گروههای ترکیه از مردم این کشور درخواست کرده بودند برای اعلام اعتراض به این سفر تظاهرات کنند.

نامه سوریه به شورای امنیت: ترکیه مرکز سازماندهی تروریست ها

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در نامه ای به شورای امنیت این سازمان اعلام کرد اسرائیل ، آمریکا، عربستان سعودی ،ترکیه و قطر به سازماندهی مراکز عملیات نظامی در ترکیه با هدف حمایت از مخالفان مسلح سوریه اقدام می کنند .

به گزارش رویترز ، بشار الجعفری در این نامه که روز جمعه منتشر شد بار دیگر اعلام کرد قطر ، ترکیه و عربستان سعودی به حمایت مالی و تسلیحاتی از گروههای مسلح و تروریستی در سوریه اقدام می کنند .

نماینده سوریه در این نامه تاکید کرد ترکیه پایگاههایی را به عنوان مراکز عملیات نظامی درخاک خود برپا کرده است و سرویسهای اطلاعاتی اسرائیل ، آمریکا ، عربستان و قطر این مراکز را اداره می کنند .

بشار الجعفری افزود:از مراکز نظامی در ترکیه برای نظارت بر حملات مسلحانه تروریستها علیه شهروندان سوریه درشهر حلب و دیگر شهرهای سوریه استفاده می شود.

وی خاطر نشان کرد شمار زیادی از تروریست ها پس از ورود به سوریه دست به جنایت و کشتار مردم می زنند .

نماینده سوریه تصریح کرد کشورهایی که ازحوادث شهر حلب ابراز نگرانی می کنند و از شورای امنیت سازمان ملل می خواهند نشست اضطراری برای بررسی اوضاع این شهر برگزار کند ، در واقع همان کشورهایی هستند که با حمایت از تروریست ها و ارسال سلاح برای آنان عامل اصلی بروز بحران و فاجعه در سوریه هستند .

بشار الجعفری در ادامه این نامه آورده است:آمریکا ، فرانسه ، انگلیس و ترکیه می کوشند تا موازنه قوا را در منطقه تغییر دهند و کشورهای منطقه را وادار می کنند  از سیاستهای سلطه جویانه آنان پیروی کنند .

نماینده سوریه در ادامه نامه از شورای امنیت سازمان ملل خواست این کشورها را تحت فشار بگذارد تا از حمایت مالی و تسلیحاتی گروههای مسلح و اعزام آنان به خاک سوریه دست بکشند .
 
 
 

کلید واژه: سوریه
کد مطلب: 26898
زمان انتشار: یکشنبه 22 مرداد 1391 - 09:30:32
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب