به روز شده: 13 ساعت و 22 دقیقه قبل
کد مطلب: 26918
زمان انتشار: یکشنبه 22 مرداد 1391 - 15:26:35
نماینده اهر وهریس:

نیازمند کمک همگانی به زلزله زدگان هستیم

 نیازمند کمک همگانی به زلزله زدگان هستیم
حقوق بشر  > ایران  - عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز تاسف از وقوع زلزله، تاکید کرد: برای رسیدگی به بازماندگان نیازمند فوری کمک امدادگران، مسئولان ،مردم و کمک همگانی هستیم.


غلامحسین مسعودی ریحان در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر،با اشاره عمق زمین لرزه در شمال غرب کشور به ویژه در شهرستان های اهر، هریس وورزقان وروستاهای اطراف گفت: آسیب دیدگان نیازمند فوری امداد هوایی هستند.

وی همچنین تصریح کرد: با وجود خرابی80 درصدی برخی از روستاها وشهرستانها، اگر روز گذشته امداد هوایی وبالگردها، زخمی ها را به بیمارستان منتقل می کردند شاید تعداد کشته شدگان کاهش می یافت.

وی با اشاره به افزایش امار کشته شدگان در این حادثه تصریح کرد: تاکنون آمار کشته شدگان به 300 نفررسیده اما ممکن است این تعداد افزایش یابد.

وی افزود: بیش از 500 شهر وروستا درزلزله خسارت دیده و روستاها بیشترین خسارت را داشتند، متاسفانه روزگذشته ساعت 5 عصر این حادثه اتفاق افتاده وبه دلیل بسته شدن راهها امکان امدادرسانی به موقع نبوده است .

وی در ادامه تاکید کرد: با حضور وزیرکشور و وزیر بهداشت وبرخی از مسئولین در مناطق زلزله زده، امدادرسانی بیشتراز روزگذشته صورت گرفته وامیدواریم با حضور سران از جمله رئیس جمهور در مناطق اسیب دیده عملیات وبسیج امکانات ورسیدگی به حادثه دیدگان تسریع یابد و تسلی خاطر برای بازماندگان باشد.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت اقتصادی مردم در روستاها وشهرستان اهربسیار ضعیف است، گفت: مردم مسلمان روزه دارآسیب دیده از روزگذشته با ترس و وحشت ، چشم امید به کمک ها وامدادهای مردمی ودولتی دوخته اند ونیازمند کمک رسانی فوری هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضرخسارت دیدگان بیش از همه به مواد غذایی ، آب ، چادر وپتونیاز دارند و سیستم های مخابراتی، برق و آب بیشتر مناطق آسیب دیده قطع شده و رسانه ملی وظیفه دارد پوشش خبری لازم ومناسب ازشرایط سخت مردم زلزله زده را مخابره واطلاع رسانی کند.

نماینده مردم اهر وهریس در مجلس، در پایان اظهاراتش افزود: بسیاری از روستاها وشهرستان ورزقان بیمارستان ندارد و بیمارستان شهر اهر نیز گنجایش کافی برای آسیب دیدگان ندارد، دولت باید با ایجاد بیمارستان های صحرایی رسیدگی به زلزله زدگان را فراهم سازد.

کلید واژه: حقوق بشر ایران
کد مطلب: 26918
زمان انتشار: یکشنبه 22 مرداد 1391 - 15:26:35
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب