به روز شده: 14 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 26932
زمان انتشار: دوشنبه 23 مرداد 1391 - 09:59:12

تعلیم کودکان سومالیایی در مدارس تروریستی القاعده

تعلیم کودکان سومالیایی در مدارس تروریستی القاعده
کودکان  -  گزارش‌های جدید حاکی از آن است که القاعده در سومالی کودکان را می‌رباید و آن‌ها را تحت شستشوی مغزی قرار می‌دهد تا در آینده دست به حمله علیه غرب بزنند.


به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، عکس‌هایی از مدارس تروریستی در سومالی منتشر شده که در آن‌ها کودکان که برخی از آنها هفت سال بیشتر ندارند با زنجیر به تخت بسته شده‌اند و به آنها نسخه افراطی اسلام تدریس می‌شود.

تمامی کودکان در این مدارس کمتر از 10 سال سن دارند و به آنها نحوه عملیات انتحاری آموزش داده شده و گفته می‌شود که اگر در "عملیات‌های انتحاری" کشته شوند به بهشت می‌روند.

پس از حمله نیروهای سومالی به یکی از این مدارس در موگادیشو، عکس‌های کودکان زنجیر شده منتشر شد.

گفته می‌شود گروه الشباب که یک گروه مرتبط با القاعده است اداره این مدارس را برعهده دارد.

معلم یکی از این مدارس ادعا کرد غل و زنجیر این کودکان برای ممانعت از غیبت آنان است. اکثر والدین این کودکان نمی‌دانند که کودکانشان در این مدارس هستند.

حمله صورت گرفته، یکی از عملیات‌هایی است که از سوی دولت طی ماه‌های اخیر علیه القاعده انجام شده، عملیات‌هایی که تاکنون منجر به دستگیری 200 تن شده است.

یک مقام ضد تروریسم در انگلیس اظهار داشت: تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد الشباب برای به وجود آوردن نسلی از کودک سربازان و عوامل انتحاری رو به برده‌داری آورده است.

وی افزود: گروه‌های مسلح تا به حال در مقابل حملات سربازان دولتی میدان نبرد را از دست داده و برای به دست گیری دوباره میدان نبرد به ربودن کودکان روی آورده است. آنها مانند طالبان افغانستان از کودکان سوء استفاده می‌کنند.

 

کلید واژه: کودکان
کد مطلب: 26932
زمان انتشار: دوشنبه 23 مرداد 1391 - 09:59:12
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب