به روز شده: 5 دقیقه قبل
کد مطلب: 26935
زمان انتشار: دوشنبه 23 مرداد 1391 - 10:17:44

45 روز زندان برای قاتل 2 زن فلسطینی

 45 روز زندان برای قاتل 2 زن فلسطینی
زنان  - دادگاه نظامی رژیم اشغالگر، یکی از نظامیان این رژیم را که در گزارش "گلدستون" به قتل 2 زن بی دفاع فلسطینی متهم شده بود، از اتهام قتل غیرعمد تبرئه کرده و اتهام جدید او را استفاده نادرست از سلاح اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، این تک تیرانداز که در رسانه های این رژیم به "گروهبان اس" معروف شده، در جریان جنگ غزه که اواخر دسامبر 2008 آغاز شد و 22 روز طول کشید، دو زن فلسطینی به نامهای "ریا ابوحجاج" (64 ساله) و دخترش ماجده (37 ساله) را به قتل رساند.

این نظامی صهیونیست در سال 2010 به قتل غیرعمد این دو شهروند متهم شد، ولی پس از گذشت 2 سال، دادگاه اتهام او را به استفاده نادرست از سلاح کاهش داد.

رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که این نظامی طبق این اتهام فقط 45 روز زندانی می شود.

از سوی دیگر، سازمان حقوق بشر "بتسلیم" اعلام کرد اگر ارتش رژیم اسرائیل نمی تواند تیراندازی "گروهبان اس" به دو زن را که با خود پرچم های سفید حمل می کردند اثبات کند، باید برای شناسایی طرف خطاکار تحقیقات خود را از سر بگیرد.

در گزارش این سازمان در خصوص نحوه شهادت این دو زن فلسطینی آمده است: این حادثه در چهارم ژانویه 2009 و هنگام خروج خانواده "ابوحجاج" از منزلشان پس از حمله نظامیان اسرائیلی روی داد .. 2 نفر از اعضای خانواده پس از مشاهده تانکها در 150 متری منزلشان پرچم سفید نشان دادند و فرزندان خانواده روی زمین نشستند .. ولی ناگهان بدون اخطار قبلی به سوی آنها تیراندازی شد که در نتیجه آن ماجده ابوحجاج درجا کشته شد، و مادرش ریا پس از مدتی بر اثر شدت جراحات جان سپرد.

این یکی از حوادثی است که در گزارش قاضی "گلدستن" به آن اشاره شده است. گلدستن بعنوان نماینده سازمان ملل برای تحقیق درباره جنگ غزه به این منطقه اعزام شده بود.

در حملات وحشیانه رژیم اشغالگر به غزه در جریان جنگ 22 روزه، 1400 فلسطینی به شهادت رسیدند.

رژیم اشغالگر از تحقیق درباره بسیاری از حوادث که در گزارش گلدستن به آنها اشاره شده بود، به بهانه اینکه ارتش هیچ اشتباهی مرتکب نشده خودداری کرد، و در برخی از حوادث نیز مدعی شد به دلیل نبود مدارک و دلایل کافی نمی تواند تدابیر قانونی اتخاذ کند.

 

کلید واژه: زنان - فلسطین
کد مطلب: 26935
زمان انتشار: دوشنبه 23 مرداد 1391 - 10:17:44
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب