به روز شده: 38 دقیقه قبل
کد مطلب: 26951
زمان انتشار: سه شنبه 24 مرداد 1391 - 08:48:47

بان کی مون بر نقش ویژه زنان در توسعه تاکید کرد

بان کی مون بر نقش ویژه زنان در توسعه تاکید کرد
زنان  - بان کی مون دبیرکل سازمان ملل توانمند سازی زنان و پیشرو بودن ان ها را در عرصه های مختلف کلید توسعه و پیشرفت جوامع دانست و بر حضور زنان درعرصه های مختلف اجتماعی وتصمیم گیری تاکید کرد.

به گزارش ایرنا بان کی مون که برای شرکت در نشست بین المللی مشارکت جهانی زنان جوان به سئول پایتخت کره جنوبی رفته است در سخنان خود بی توجهی به نقش و حقوق زنان در جامعه و خالی بودن عرصه های مدیریتی از حضور زنان را باعث عقب ماندگی کشورها خواند وگفت زنان درهمه عرصه ها از کشاورزی تا حکومت داری نقش مهمی ایفا کرده اند.

وی با تاکید براینکه زنان از حقوق یکسان در بسیاری از جوامع برخوردار نیستند؛ گفت :در بیشتر شرکت های بزرگ جهانی زنان در بخش اندکی از تصمیم گیری مشارکت دارند و کمتر از یک درصد روسای جمهور و نخست وزیران زن هستند.

دبیرکل سازمان ملل افزود: زنان در بیشتر مواقع دستمزد و حقوق کمتری نسبت به آقایان دریافت می کنند و این در حالیست که بطور مثال در افریقا هشتاد درصد از تولید مواد غذایی به عهده زنان است و این در حالیست که ان ها دستمزد کمتری از مردان دریافت می کنند.

وی خواستار اتخاذ سیاست هایی برای دسترسی بیشتر زنان به فرصت های اموزشی و کاستن از خشونت های خانوادگی علیه زنان ومرگ ومیر درهنگام زایمان شد و گفت فقر یکی از عوامل اسیب زننده به زنان بوده و سیاست های اقتصادی برای مبارزه با فقر باید بیشترین اولویت را به زنان بدهد.

 

کد مطلب: 26951
زمان انتشار: سه شنبه 24 مرداد 1391 - 08:48:47
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+3

دیگر مطالب