به روز شده: 7 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 26987
زمان انتشار: چهارشنبه 25 مرداد 1391 - 11:23:14

برگزاری همایش زن از منظر حقوق بشر اسلامی

برگزاری همایش زن از منظر حقوق بشر اسلامی
زنان  - همایش زن از منظر حقوق بشر اسلامی عصر روز گذشته در تهران برگزار شد.

 به گزارش واحد مرکزی خبر، این همایش با شرکت حدود 100 نفر از کارشناسان و فعالان عرصه حقوق زنان و با همکاری مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و چند سازمان مردم نهاد فعال در عرصه حقوق بشر از جمله موسسه دیده بان حقوق بشر، ائتلاف بانوان کشور و انجمن خانواده موفق و با هدف بررسی جایگاه نقش زنان در جامعه اسلامی و جهان به مناسبت سالروز اعلامیه حقوق بشر و همچنین تهیه اعلامیه حقوق بشر اسلامی برگزار شد.
معاون حقوقی رئیس جمهور در این نشست با اشاره به تلاش های بی شمار کشور در عرصه حقوق بشر اسلامی گفت: باید چالش های حقوق انسانی از طرف همه کشورهای اسلامی رسیدگی شود و مورد توجه قرار گیرد .
خانم بداغی برگزاری همایش حقوق عمومی از دیدگاه قرآن کریم و همایش بررسی تطبیقی حوزه حقوق اساسی را در آینده ای نزدیک از مهمترین تلاش های انجام شده در راستای معرفی حقوق بشر اسلامی بیان کرد.
وی همچنین با اشاره به بیداری اسلامی گفت: یکی از پایه های بیداری اسلامی بحث های حقوق بشر است که مورد غفلت قرار گرفته است .
بداغی با بیان اینکه زن از دیدگاه حقوق اسلامی از جایگاه ویژه ای برخوردار است افزود: در این بحث باید به سراغ قرآن برویم زیرا در قرآن بحث تساوی زن و مرد از لحاظ حقوقی به خوبی لحاظ شده است .
وی در ادامه با اشاره به برخی تشابهات در حقوق بشر جهانی و حقوق بشر اسلامی و موارد بی شمار غیرهمخوان گفت: مثلا یکی از مسائل مهم بحث ازدواج است که در غرب به معنای رفع نیازهاست ولی در اسلام رفعت و مودت بین زن و مرد و تعالی مورد توجه است.
معاون حقوقی رئیس جمهور با تاکید بر رفع شبهات موجود در مورد حقوق بشر اسلامی و حقوق زنان، تبیین غلط برخی مسائل حقوقی ، سهم نادرست و برداشت های بخشی از مفاهیم دینی، انکار تفاوت های زن و مرد، جایگزینی مساوات با عدالت ، جایگزینی غرب به جای خانواده و نزول اخلاق را از اصلی ترین دلایل وجود برخی شبهات دانست .
بداغی با تاکید بر توجه به مبانی حقوق بشر اسلامی گفت: باید با پاسخگویی مناسب و به موقع به چالش موجود اهتمام جدی داشت.
 
 
 

کلید واژه: زنان
کد مطلب: 26987
زمان انتشار: چهارشنبه 25 مرداد 1391 - 11:23:14
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب