به روز شده: 6 ساعت و 57 دقیقه قبل
کد مطلب: 27015
زمان انتشار: پنجشنبه 26 مرداد 1391 - 13:47:31

کمیته حقوق لاینفک فلسطین از تشدید تضییع حقوق فلسطینی ها خبر داد

کمیته حقوق لاینفک فلسطین از تشدید تضییع حقوق فلسطینی ها خبر داد
حقوق بشر  > جهان  -  کمیته بین المللی حقوق لاینفک فلسطینی ها وابسته به مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام کرد: اقدامات رژیم صهیونیستی در تضییع حقوق مردم فلسطین از جنبه های مختلف بشردوستانه شدت گرفته است.

به گزارش واحد مرکزی خبر از نیویورک، این کمیته دوشنبه این هفته در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اشاره به مواردی مانند کشته و زخمی شدن شصت و سه فلسطینی در یک و نیم ماه اخیر، ادامه تخریب منازل فلسطینی ها با هدف توسعه شهرک های یهودی نشین و ادامه ساخت دیوار نژاد پرستانه حائل، برغم مخالفت دیوان عالی بین المللی؛ اتخاذ تدابیری موثری را برضد خشونت مهاجران یهودی در فلسطین اشغالی خواستار شده است.
کمیته حقوق لاینفک فلسطینی ها همچنین از اعلام اخیر رژیم صهیونیستی درباره تخلیه منازل فلسطینی ها در هشت روستای واقع در غرب ناحیه کوهستانی هیبران، ابراز نگرانی کرده است.
این کمیته با اشاره به شدت وخامت وضعیت فلسطینی ها، شورای امنیت و دیگر امضاء کنندگان کنوانسیون چهارم ژنو را به فشار بر رژیم صهیونیستی فراخوانده است.
در گزارش این کمیته اعلام شد: رژیم صهیونیستی علاوه بر آغاز تخلیه هشت روستای یاد شده، اخیراً یکصد و هفتاد و یک واحد مسکونی دیگر را نیز در شرق بیت المقدس بنا کرده است.
کمیته حقوق لاینفک فلسطینیان همچنین ادامه شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در نواحی متعلق به فلسطینیان و نیز ادامه حملات خشونت آمیز مهاجرین یهودی برضد مردم فلسطین را محکوم کرده است.
رابرت سری، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور فلسطینیان نیز در جلسه چهارم مرداد شورای امنیت، نگرانی های خود را درباره تحولات ناشی از اقدامات رژیم صهیونیستی برضد فلسطینیان ابراز کرده بود.
گزارش کمیته یادشده همچنین حاکیست خشونت و حملات هوایی رژیم صهیونیستی در نوار غزه ادامه دارد.
طبق این گزارش رسمی در یک و نیم ماه اخیر، شصت و سه فلسطینی کشته و مجروح شده اند که این تعداد شامل نه کشته و پنجاه و چهار زخمی است.
ادامه ساخت دیوار نژاد پرستانه حائل در کرانه باختری نیز در این گزارش محکوم شده است.
بویژه آنکه این دیوار برغم رای دیوان عالی بین المللی مبنی بر ضرورت تخریب آن، همچنان ادامه دارد.
این گزارش می افزاید: ادامه ساخت دیوار حائل مانع دسترسی فلسطینی ها به برخی منابع حیاتی شده و به ویژه کشاورزان را در آن نواحی با دشواری های بسیاری مواجه کرده است.
دفترهماهنگی امور انساندوستانه سازمان ملل متحد نیز اعلام کرد: در یک دهه گذشته، بیش از چهار هزار فلسطینی که اکثر آنها را کودکان تشکیل می دهند، به دلیل تخریب بیش از ششصد و بیست منزل آنها، آواره شده اند.
طبق این گزارش رسمی، بیش از دویست هزار فلسطینی نیز از دسترسی به آب شرب محروم هستند.
گزارش یاد شده تاکید دارد: از سال 2005 میلادی تاکنون بیش از پانصد فلسطینی به دلیل تاثیرات اشغالگری صهیونیست ها کشته و بیش از نه هزار نفر دیگر مجروح شده اند.
حملات مهاجران یهودی نیز طبق این گزارش سازمان ملل در فاصله سالهای 2009 تا 2011 میلادی، یکصد و شصت و پنج درصد افزایش یافته است که به گفته این گزارش، هیچیک ازمهاجران مهاجم، به دلیل ارتکاب جنایات یاد شده، مجازات نشده اند.
دفتر هماهنگی امور انساندوستانه سازمان ملل متحد با تشریح جنایات فوق، ایجاد تدابیر قانونی موثری را برضد خشونت های مهاجران یهودی خواستار شده است.

کد مطلب: 27015
زمان انتشار: پنجشنبه 26 مرداد 1391 - 13:47:31
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد