به روز شده: 11 ساعت و 44 دقیقه قبل
کد مطلب: 27027
زمان انتشار: شنبه 28 مرداد 1391 - 08:53:40

روز جهانی قدس در کشورهای مختلف

روز جهانی قدس در کشورهای مختلف
حقوق بشر  - مراسم روز جهانی قدس در کاراکاس با حضور شماری از شهروندان ونزوئلایی ، اتباع فلسطینی، لبنانی و سوری و ایرانیان مقیم ونزوئلا برگزار شد .

به گزارش واحد مرکزی خبر ، راهپیمایان روز جهانی قدس در کاراکاس با حمل پلاکاردهایی، آزادی قدس و فلسطین و نابودی رژیم صهیونیستی را فریاد زدند.
در این مراسم حجت الاسلام هیثم فرحان از روحانیون لبنانی، در سخنانی مسئله قدس را دغدغه مشترک جهان اسلام و علاوه برآن مسئله ای انسانی دانست و بر ضرورت تداوم مسیر مقاومت برای آزادی بیت المقدس و نابودی قاطع رژیم اشغالگر قدس تاکید کرد.
همچنین «خورخه ساده» نویسنده کتاب فلسطین واطلاعات غلط گفت صهیونیست ها می خواهند مسجد الاقصی را نابود کنند بنابراین درباره فلسطین اطلاعات غلط منتشر می کنند.
وی تاکید کرد: تنها راه در برابر این فریب صهیونیست و زیاده خواهی های انان، مقاومت است.

مراسم  روز جهانی قدس در بلغارستان
بمناسبت روز جهانی قدس مراسمی در مسجد جامع «بانی باشی» صوفیا، پایتخت بلغارستان برگزار شد.
در این مراسم سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان در خصوص اهمیت روز جهانی قدس برای روزه داران سخنرانی کرد .
باقری مقدم  با اشاره به رنج و محنت شصت و چهار ساله فلسطینیان که منجر به هزاران شهید و میلیونها مجروج  و آواره شده، ابراز اطمینان کرد به زودی ملت مظلوم فلسطین با حمایت های معنوی دیگر مسلمانان جهان ، سرزمین خود را از چنگال اشغالگران آزاد خواهند کرد.
وی تصریح کرد : نجات مردم مظلوم فلسطین و آزادی سازی سرزمین های آبا و اجدادی فلسطین همیشه دغدغه خاطر جهان اسلام، مصلحان و آزادگان به ویژه امام خمینی «ره» بوده و بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران بیش از سی سال پیش با صدور پیامی روز جمعه آخر ماه مبارک  رمضان را به عنوان «روز جهانی قدس» و همبستگی اسلامی امت اسلامی برای آزادی فلسطین اعلام کرد تا این آرمان همیشه زنده باشد.
سفیر کشورمان در پایان تصرح کرد روز قدس فقط به مسلمانان خلاصه نمی شود، بلکه تمام مردم آزاده جهان این روز را ارج نهاده و به حمایت از مردم مظلوم فلسطین بپا می خیزند.

مراسم روز جهانی قدس در جمهوری آلبانی
به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس ، مراسم گرامی داشت این روز در تیرانا پایتخت آلبانی برگزار شد.
در این مراسم که به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در تیرانا  برگزار شده بود رهبر جامعه جهانی بکتاشیان، نماینده کلیسای ارتدکس آلبانی و نائب رئیس کمیته مسلمانان آلبانی، سفیر مصر و دیپلمات های مقیم کشورهای اسلامی، نویسندگان، خبرنگاران و روسای نهاد های ایرانی مقیم در آلبانی حضور داشتند.
در این مراسم سفیر جمهوری اسلامی ایران در سخنانی با قدردانی از حضور مقامات و شخصیتهای مذهبی و سیاسی در این مراسم، خاطر نشان کرد   امام خمینی (ره) با دور اندیشی و درک کامل از تحولات سیاسی جهان اسلام، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس اعلام کرد تا از این طریق روش انسان دوستانه و عدالت خواهانه ایران را برای آزاد سازی قدس شریف از چنگال رژیم صهیونیستی آشکار سازد.
حجت ااسلام عمویی تاکید کرد: ابتکار شجاعانه امام خمینی برای فرا خوان روز قدس  بمنظور دفاع از مستضعفین و مخالفت با سلطه گران بود و اکنون تاثیر این فرا خوان جهانی را در موج بیداری اسلامی به وضوح مشاهده می کنیم.
وی در پایان اضافه افزود هر ساله ملت های بیش از 70 کشور جهان به این فراخوان لیبک گفته و علیه رژیم اشغالگر قدس و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین به خیابانها ریخته و تظاهرات خواهند کرد.

مراسم روز قدس در آتن
مراسم روز جهانی قدس در یونان در محل انجمن جعفری شیعیان پاکستانی مقیم شهر آتن برگزار شد.

در این مراسم که با حضور شیعیان پاکستانی مقیم یونان و برخی از شخصیت های محلی، مقامات سفارت و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آتن برگزار شد، حاضران شعارهای ضد صهیونیستی سر دادند.
این مراسم با قرائت قرآن آغاز و سپس سخنرانانی از پاکستان و ایران به تبیین نظریه جهانی روز قدس پرداختند. حجت الاسلام محمد صادق محمدی سخنران ایرانی این مراسم با اشاره به جنایات رژیم اشغالگر قدس تصریح کرد  قدس شریف بدون تردید از چنگال اشغالگران صهیونیست رها خواهد شد و تا آن زمان نظریه روز جهانی قدس که متعلق به معمار انقلاب اسلامی ایران است نوید و مژده بخش رهایی قدس خواهد بود.
در این مراسم اشعاری در موضوع فلسطین و جهان اسلام توسط شاعران پاکستانی قرائت شد و حاضران با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل به ظلم و ستم های روا شده بر ملت مظلوم فلسطین اعتراض کردند.

راهپیمایی روز جهانی قدس در نروژ
همزمان با برگزاری مراسم روز قدس در سراسر جهان، مسلمانان و آزادی خواهان نروژی هم با راهپیمایی در اسلو پایتخت این کشور ،انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کردند.
در این مراسم  راهپیمایان با حمل پارچه نوشته هایی ،خواستار پایان حمایت دولتهای اروپایی از رژیم ساختگی اسرائیل شدند.
یک شهروند نروژی دراین باره به خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: همانطور که امام خمینی (ره) جمعه آخر ماه رمضان را روز قدس نامیدند،بر همه واجب است تا به هر طریقی این دولت غاصب را تحریم کنند.
شرکت کننده دیگری نیز گفت: پیام امروز ما به همه جهان این است که  باید ،مردم فلسطین آزادنه برای سرنوشت کشور خود تصمیم بگیرند و سرزمین های اشغالی به آنان بازگرداننده شود.
در پایان این راهپیمایی که در برابر  پارلمان نروژ و  خیابان مرکزی کارل یوهانس  در اسلو انجام شد،شرکت کنندگان باردیگر بر همبستگی خود با مردم مظلوم فلسطین تاکید کردند.
 
 
 

کد مطلب: 27027
زمان انتشار: شنبه 28 مرداد 1391 - 08:53:40
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب