به روز شده: 1 ساعت و 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 27062
زمان انتشار: سه شنبه 31 مرداد 1391 - 08:26:00

هدف کاخ سفید است نه ایران

هدف کاخ سفید است نه ایران
حقوق بشر  > ایران  - این نمایش یک حمله هیستریک از پیش تعیین شده است. زمان آن مشخص شده است تا بتوانند مردم را در حال استرس نگاه دارند.

باز هم بازی های سیاسی و جنگ های تبلیغاتی از جنس کارهای رژیم صهیونیستی نقل محفل رسانه های خبری شده است.همه جا سخن از حمله به ایران یا هدف قرار دادن برنامه هسته ای این کشور است. داستان تکراری که هرچندسال یک بار با توجه به تغییر شرایط در خاورمیانه یا بحران های امنیتی در داخل رژیم صهیونیستی، بسیار می شنویم. خبرگزاری فرانسه در تازه ترین نگاه خود به این داستان می نویسد: تحقیقات گسترده ای که در خصوص حمله به تاسیسات هسته ای ایران در سرزمین های اشغالی در حال انجام گرفتن است در حقیقت برای ایران خرج نمی شود بلکه هدف اصلی از این بازی ها ، تحت فشار قرار دادن واشنگتن برای حمایت بیشتر از سیاست های تل آویو است.

جنگ رسانه ای که هر روز با شنیدن سخنانی تهدید آمیز از سوی سیاستمداران اسرائیلی به گوش رسیده و به تبع آن هم ژنرال های بازنشسته ارتش نسبت به تحقق آن هشدار می دهند بیش از اندازه گوشخراش شده است. ستون های روزنامه ها ، برنامه های رادیویی و شبکه های تلویزیونی همگی در خصوص جنگی هشدار می دهند که قرار است عنوان جنگ پیشگیرانه را به خود اختصاص دهد. جنگی که ادعا می شود با یا بی کمک رژیم صهیونیستی هم ادامه خواهد داشت. اسرائیلی ها برای داغ تر کردن تنور این بازار تبلیغاتی که به راه انداخته اند ماسک های مخصوص حملات شیمیایی را در میان مردم در کوچه و خیابان پخش می کنند.

سیستم های هشدار به مردم در خصوص هدف حمله قرار گرفتن با پیامک را امتحان کرده و حتی در خصوص آمار تلفات احتمالی اسرائیلی ها در صورت حمله به ایران هم سخن می گویند. وزیر جنگ ایهود باراک و دیگر مقام های امنیتی اسرائیل ادعا می کنند که حداقل تلفات آنها در صورت جنگ با ایران مابین 30 تا 500 نفر خواهد بود.
یک نویسنده اسرائیلی برای روزنامه هاآرتص می نویسد: این نمایش یک حمله هیستریک از پیش تعیین شده است. زمان آن مشخص شده است تا بتوانند مردم اسرائیل را در حال استرس و اضطراب نگاه دارند.

اما هدف از تمام این برنامه ها چیست؟ وادار کردن باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا به اتخاذ موضعی سرسختانه تر نسبت به برنامه هسته ای ایران. اسرائیلی ها می خواهند از زبان آقای اوباما بشنوند که اگر ایران به برنامه هسته ای خود ادامه دهد، این امریکا است که در جنگ با تهران کنار تل آویو خواهد ایستاد.

اوباما تاکنون بارها هشدار داده است که کشورش ایران هسته ای را نخواهد پذیرفت اما همزمان از احتمال توسل به گزینه نظامی سخن چندانی به میان نیاورده است. او به دیپلماسی و تحریم های اقتصادی اعتقاد بیشتری دارد. با اینهمه ایده جنگ داوطلبانه امری است که نتانیاهو و دولتش بیش از سایرین بر آن اصرار دارند.امریکایی ها ضمن مخالفت با این مساله اعتقاد دارند که جنگ پیشگیرانه تنها و تنها می تواند دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای  را چند سالی عقب بیندازد و عملا در مهار برنامه زیرزمینی ایران تاثیر چندانی نخواهد گذاشت.این جنگ تنها و تنها پای امریکا را در گداب سوم نبردی بی تاریخ در خاورمیانه پس از افغانستان و عراق گرفتار خواهد کرد.

رئیس سابق اطلاعات ارتش اسرائیل نیز در نوشتاری برای واشنگتن پست نوشت: باراک اوباما باید به سرزمین های اشغالی سفر کرده و به رهبران و مردم این سرزمین بگوید که ممانعت از دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای در چهارچوب منافع امریکا است و اگر امریکا چاره ای جز حمله نظامی نداشته باشد به این گزینه متوسل خواهد شد.

با اینهمه یک استاد دانشگاه در تل آویو هشدار می دهد که استراتژی اسرائیل برای تحت فشار قراردادن کاخ سفید می تواند تاثیرات منفی بخصوص در صورت انتخاب مجدد اوباما در انتخابات نوامبر داشته باشد:دورانی که امریکایی ها قبل از انتخابات پشت سر می گذارند از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. افشاگرهایی که اخیرا در رسانه های اسرائیلی انجام می گیرد تاثیرات منفی بر رابطه میان دو کشور دارد و البته به کاهش همکاری میان دو دوست و بی اعتمادی میان آنها منجر خواهد شد.

کد مطلب: 27062
زمان انتشار: سه شنبه 31 مرداد 1391 - 08:26:00
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب