به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 27173
زمان انتشار: یکشنبه 5 شهریور 1391 - 08:55:27

نگرانی حقوق بشری‌ها از افزایش خشونت‌ها علیه زنان پاکستانی

نگرانی حقوق بشری‌ها از افزایش خشونت‌ها علیه زنان پاکستانی
زنان  -  یک سازمان مدافع حقوق زنان در پاکستان اعلام کرد که خشونت علیه زنان این کشور در مقایسه با گذشته افزایش داشته که این مساله نشان‌دهنده بدتر شدن وضعیت حقوق زنان در پاکستان است.


به گزارش ایسنا، در شش ماه اول سال جاری در پاکستان 3132 مورد پرونده خشونت علیه زنان در سراسر این کشور گزارش شده که در مقایسه با سال های گذشته نشان‌دهنده افزایش گرایشات تبعیض جنسیتی در جامعه پاکستان است.

زنان آسیب‌پذیرترین گروه در یک جامعه هستند که اغلب حقوق آنها به حاشیه رانده شده است. آنها در طول زندگی‌شان تبعیض نژادی و انواع خشونت‌ها از جمله ضرب و شتم، آزارهای روانی، سوءاستفاده های اخلاقی، خشونت‌های خانوادگی، خودکشی، اسیدپاشی و ازدواج زودهنگام روبه‌رو می‌شوند.

براساس آمارهای این سازمان در این شش ماه 432 زن به قتل رسیدند، به 110 زن تجاوز شده است، 197 مورد پس از تجاوز کشته شدند، 89 زن به طور گروهی مورد سوءاستفاده قرار گرفتند و در نهایت 332 زن و دختر ربوده شده‌اند.

همچنین در این آمارها 533 پرونده شکنجه زنان، 125 مورد آتش‌سوزی زنان، 417 شکنجه توسط پلیس، 303 مورد خودکشی، 97 قربانی قاچاق انسان، 201 پرونده ازدواج اجباری و غیره به چشم می‌خورد که همگی موید این حقیقت است که زنان و دختران در قسمت‌های مختلف پاکستان اعم از روستا و شهر قربانی انواع بدرفتاری‌ها می شوند.

براساس گزارش پایگاه اینترنتی «نیوز اینترنشنال»، در استان‌ها و شهرهای شلوغ شاهد تعداد بیشتری از این حوادث هستیم و مردم نیز تمایل بیشتری برای گزارش آن دارند؛ در حالی که در مناطق کم جمعیت تعداد این گزارشات کمتر است که هم مربوط به تراک جمعیت است و هم حاکی از عدم تمایل قربانیان برای گزارش این حوادث است.

رییس سازمان «وکلای حقوق بشر و کمک قانونی» در این باره اذعان داشت که ما نیز همانند کنوانسیون حذف هرگونه تبعیض نژادی علیه زنان، خشونت و تبعیض جنسیتی علیه زنان و دختران را محکوم می‌کنیم و خواستار برابری جنسیتی و آزادی زنان هستیم.

 

کلید واژه: زنان
کد مطلب: 27173
زمان انتشار: یکشنبه 5 شهریور 1391 - 08:55:27
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب