به روز شده: 4 ساعت و 56 دقیقه قبل
کد مطلب: 27199
زمان انتشار: دوشنبه 6 شهریور 1391 - 08:45:11

معرفی دستاوردهای زنان ایرانی در حاشیه اجلاس عدم تعهد

معرفی دستاوردهای زنان ایرانی در حاشیه اجلاس عدم تعهد
زنان  - معاون مرکز امور زنان ریاست جمهوری از معرفی دستاوردهای زنان ایران در حاشیه اجلاس عدم تعهد و دیدارهای دو جانبه با زنان مسئول کشورهای شرکت کننده خبر داد.

  سوسن صفاوردی در گفت و گو با فارس اظهار داشت: همزمان با بر پایی نمایشگاه دستاوردهای ایران در بخشی از این نمایشگاه دستاوردهای زنان به نمایش گذاشته می‌شود. علاوه بر آن فیلم مستندی نیز در این حوزه پخش خواهد شد.

وی افزود: استفاده از ظرفیت دیپلماسی زنان بسیار تاثیر گذار است. هر چند در اجلاس جنبش عدم تعهد تنوع فرهنگی وجود دارد اما مشترکات زیادی با توجه به نگرش ضد استعماری و سلطه پذیری میان اعضای شرکت کننده دیده می‌شود که می‌توان از این ظرفیت برای تاثیر گذاری حوزه زنان با رویکرده خانواده و عدالت محوری استفاده کرد.

معاون هماهنگی و همکاری بین الملل خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و رویکردی که نظام جمهوری اسلامی به موضوع زن دارد استفاده از ظرفیت این اجلاس برای تبیین جایگاه زنان در اسلام ضروری است و در واقع دیدارهای دو جانبه در راستای پررنگ‌تر کردن مشترکات میان ایران و کشورهای مختلف است که در مسیر تفاهم، امنیت جهانی و بینش ضد استعماری اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: از این رو مرکز امور زنان نشست‌هایی را درباره مطالبات و پیگیری برنامه‌های خانواده با مسئولان زنان کشور‌های دیگر که در این اجلاس حضور می‌یابند خواهد داشت.

 

کلید واژه: زنان
کد مطلب: 27199
زمان انتشار: دوشنبه 6 شهریور 1391 - 08:45:11
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب