به روز شده: 1 ساعت و 34 دقیقه قبل
کد مطلب: 27213
زمان انتشار: دوشنبه 6 شهریور 1391 - 13:24:23

حضور سران سه‌قوه پابه​پای رهبر معظم انقلاب در اجلاس نم

حضور سران سه‌قوه پابه​پای رهبر معظم انقلاب در اجلاس نم
حقوق بشر  > جهان  - تهران در انتظار برگزاری شانزدهمین اجلاس «نم» است.

پیش از این علی سعیدلو رئیس ستاد برگزار کننده این اجلاس به خبرآنلاین گفته بود که مقام معظم رهبری، سخنران مراسم افتتاحیه خواهند بود. آیت‌الله‌ آملی لاریجانی همراه با محمود احمدی‌نژاد و علی لاریجانی، رهبر معظم انقلاب را در سالن اجلاس سران جنبش عدم تعهد همراهی خواهند کرد.
 به گزارش فارس، قرار است آیت‌الله صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، سخنران اصلی مراسم افتتاحیه اجلاس سران را همراهی کنند.
گفتنی است براساس ابلاغ ستاد فرماندهی کل قوا، مسئولیـت حفظ امنیت اجلاس کشورهـای غیرمتعهـد در تهـران به سپاه پاسـداران انقلاب اسلامی واگذار شده است.
سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به واگذاری مسئولیت تأمین امنیت اجلاس به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در این راستـا با بهره‌گیری از توان نیروهای سپـاه، ارتش جمهوری اسلامی، نیروی انتظامی، وزارت کشور و وزارت اطلاعات از آمادگی‌های لازم برای تأمین امنیت همه جانبه این اجلاس بزرگ جهانی برخوردار هستیم.
وی با عالی توصیف کردن هماهنگی بین نهادهای امنیتی و انتظامی در امر تأمین امنیت این اجلاس تصریح کرد: با بکارگیری نیروهای زبده و ورزیده و طرح‌های مطمئن دغدغه‌ای برای شروع اجلاس وجود ندارد و با اشراف همه جانبه اطلاعاتی بر تمامی مؤلفه‌های تاثیرگذار در امر امنیت این اجلاس، امنیت از مرزها تا پایتخت و مسیرهای منتهی به محل برگزاری اجلاس بطور کامل و جدی برقرار و در حال رصد و پیگیری است.
آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی نیز برای اجلاس سران شرکت‌کننده در شانزدهمین اجلاس کشورهای غیرمتعهد، پیامی صادر کرد.
به گزارش ایسنا، در این پیام آمده است: «اجلاس غیرمتعهد‌ها اجتماع بزرگی است که امسال جمهوری اسلامی ایران میزبان آن است و انتظار همه‌ ملت‌ها این است که سران و نمایندگان آنها در چنین برنامه‌ باشکوهی، از این فرصت بزرگ برای حل مشکلات بسیاری که در این زمان برای بشریت و مخصوصا برای جوامع ضعیف پیش آمده است، استفاده نمایند و تصمیماتی اتخاذ کنند که از انحصار قدرت که در اختیار اغنیا و زورمندان است،‌ کاسته شود و همه‌ ملل و امم، همسان و یکسان، از همه‌ حقوق واقعی انسانی نظیر عدالت، امنیت،‌ رفاه و آسایش بهره‌مند گردند. سران و نمایندگان دول اسلامی نیز باید با توجه به این اصولی که در اسلام برای احترام به حقوق انسان‌ها تثبیت شده است، مواضع بلند خیر و صلاح و صلح جهانی را که توصیه‌های موکد قرآن کریم است، به گوش همه‌ برسانند و در بین خودشان مشکلاتی را که امروز در دنیای اسلام به واسطه‌ اغراض و جهالت‌ها به وجود آمده و وطن بزرگ اسلامی یک و نیم میلیاردی را به تشتت و تفرقه و رو در رویی با یکدیگر مبتلا ساخته است، در نظر گیرند و آنها را برطرف نمایند و موضوعاتی مثل تروریسم، فرقه‌گرایی تکفیری و عملیات انتحاری را محکوم کنند و تعهد خود را به حفظ کیان اسلام و تبعیت از فرامین عالی قرآنی، تجدید و تحکیم نمایند.»

کد مطلب: 27213
زمان انتشار: دوشنبه 6 شهریور 1391 - 13:24:23
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد