به روز شده: 9 ساعت و 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 27327
زمان انتشار: دوشنبه 13 شهریور 1391 - 10:43:22

زن محجبه در کاخ سفید، ریاست مرکز تحقیقات گالوپ را هم برعهده گرفت

 زن محجبه در کاخ سفید، ریاست مرکز تحقیقات گالوپ را هم برعهده گرفت
زنان  - « دالیا مجاهد» مشاور رییس جمهور در امور مربوط به جهان اسلام و مدیر مرکز تحقیقات اسلامی، یکی از زنان آمریکایی با ملیت مصری است که در ستادهای تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری دارای حضور فعال می باشد.

به گزارش شفقنا، به نقل ازپایگاه الجزایر نیوز، زن مسلمان آمریکایی با حجابی که در درون کاخ سفید بر آن تاکید می کند، چشم همگان را به خود جلب کرده است، وی زنی روشنفکر و آزاد اندیش بوده که در بررسی ها مربوط به حوادث سپتامبر جانب اسلام را گرفته و در مقابل ریاست جمهوری آمریکایی ازآن دفاع کرد.
دالیا 38 سال سن دارد و در قاهره به دنیا آمده است، اما در زمان کودکی به همراه خانواده اش مصر را به ایالات متحده ی آمریکا ترک کردند، در همان جا تحصیل کرد و درجه ی کارشناسی ارشد رشته ی مدیریت بازرگانی را کسب نمود.
وی علاوه بر آن که مشاور باراک اوباما در امور مربوط مسلمانان است در مرکز تحقیقات اسلامی « گالوپ» نیز نقش مدیریتی و و تحقیقی را بر عهده دارد. مرکز تحقیقات گالوپ یک مرکز مستقل است که در مورد نظرات مسلمانان در مورد برخی مسایل تحقیق می کند.
باراک اوباما دالیا را به عنوان مشاور خود در شورای مشورتی ادیان برگزید. این شورا دارای 25 گروه مختلف دینی است. در چنین جایگاهی دالیا اولین زن مسلمانی محسوب می شود که چنین پستی را در کاخ سفید از آن خود کرده است.
دالیا تنها زن در شورای مشورتی است که در امر شناخت ادیان مختلف و نقش آن ها در حل مشکلات اجتماعی به باراک کمک می کند. همچنین وی در صدد است دیدگاه ریاست جمهوری نسبت به ادیان به عنوان یک معضل را تغییر دهد.
گذشته از آن وی یکی از اعضای سازمان « زنان در امنیت جهانی» است همچنین در مجموعه ی « طرح ارتباط میان ایالات متحده ی آمریکا با جهان اسلامی» نقش  مدیریتی ایفا می کند.

این زن مسلمان تحقیقات و بررسی های زیادی انجام داده که در بزرگ ترین روزنامه ها و مجلات آمریکایی از جمله « وال استریت ژورنال» و « هارد انترناشیونال ریبو» چاپ شده است .
بر اساس گزارش پایگاه الجزایر نیوز وی اکنون ریاست مرکز تحقیقات گالوپ را بر عهده دارد و کتابی به نام « چه کسی به نام اسلام سخن می گوید» را تالیف کرده است که درآن از تفکر بیش از یک میلیارد مسلمان سخن می گوید.
دالیا در مورد نقش خود می گوید: من به عنوان یک مشاور مسلمان برای رییس جمهور آمریکا موظف هستم در مورد مسلمانان تحقیق کرده و روش های تفکر و نظرپردازی آنان را معرفی کنم، سپس رییس جمهور را از مسایل مسلمانان مطلع سازم. این نقش به دلیل این که در سال های اخیر به مسلمانان در آمریکا به عنوان منبع مشکلات در جهان نگریسته می شود، دارای حساسیت زیادی است.
وی در پایان افزود: ما در صدد هستیم به جهان اعلام کنیم که مسلمانان آن قدر دارای تفکر بالا هستند که می توانند در حل مشکلات جهانی کمک نمایند.

 

کلید واژه: زنان
کد مطلب: 27327
زمان انتشار: دوشنبه 13 شهریور 1391 - 10:43:22
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب