به روز شده: 6 ساعت و 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 27471
زمان انتشار: دوشنبه 20 شهریور 1391 - 11:05:15
مشاور وزیر در امور بانوان در گفت وگو با ستاد حقوق بشر:

تامین امنیت اشتغال زنان، شغل های کاذب را کاهش می دهد

تامین امنیت اشتغال زنان، شغل های کاذب را کاهش می دهد
زنان  - مشاور وزیر در امور بانوان،درباره وضعیت اشتغال زنان گفت: رسیدگی به آتیه و تامین اجتماعی زنان شاغل ، منجر به کاهش شغل های کاذب و ایجاد امنیت در خانواده و فضای جامعه خواهد شد.

عفت شریعتی، در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر،با اشاره به تداخل وظایف شغلی وخانوادگی زنان، گفت: اگربانوان ما به آتیه وتامین اجتماعی شغلی خود اطمینان داشته باشند، به هر دو وظیفه خود به بهترین شکل خواهند رسید.

وی در ادامه تصریح کرد: قوانین کار واشتغال نیاز به شفافیت وصراحت بیشتردارد،زنان شاغل در واقع دوشیفت کار می کنند هم در منزل وهم بیرون ازمنزل و این موضوع باید مد نظر قرار بگیرد.

وی افزود: در جلسه اخیرکه با معاون اول رئیس جمهور داشتیم، بحث تامین آتیه و اجتماعی زنان خانه دار را مطرح کردیم که امیدواریم با توجه به این بحث، جلوی شغل های کاذب نیز گرفته شود.

وی همچنین تاکید کرد: شغل های کاذب به کیان خانواده صدمه می زند واگربه بحث تامین اجتماعی زنان توجه خاص شود ، بسیاری از شغل های کاذب نیزاز میان خواهد رفت.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: در قوانین کار واشتغال باید تفاوت های زنان و مردان در نظرگرفته شود وبه همین دلیل از بحث های مطرح در مجلس هشتم در موضوع اشتغال زنان، مرخصی در زمان های خاص مانند شیردهی وبارداری و همچنین تکمیل طرح تامین اجتماعی و طرح اشتغال نیمه وقت بانوان بود که امیدواریم این مباحث در مجلس نهم پیگیری شود.

شریعتی درادامه با اشاره به اینکه جامعه باید اشتغال زنان در خانه را به رسمیت بشناسد، گفت: زنی که در خانه تمام وقت کار می کند نقش مهمی در تولید ناخالص ملی دارد بنابراین نباید به آنها به عنوان زن غیر شاغل نگاه کرد وباید ازاشتغال زنان در خانه بیشتر حمایت شود.

 مشاور وزیر در امور بانوان در پایان اظهارتش گفت: شغل های کاذب و کم بازده باعث از هم پاشیدگی خانواده و بالا رفتن آمار طلاق می شود، به همین دلیل رسیدگی به حق و حقوق اشتغال زنان به امنیت فضای خانواده وجامعه کمک به سزایی می کند.

کلید واژه: زنان
کد مطلب: 27471
زمان انتشار: دوشنبه 20 شهریور 1391 - 11:05:15
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب