به روز شده: 13 ساعت و 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 27621
زمان انتشار: سه شنبه 28 شهریور 1391 - 11:36:42

وضعیت وخیم کودکان میانماری در اردوگاه های پناهندگان

وضعیت وخیم کودکان میانماری در اردوگاه های پناهندگان
کودکان  - گزارش ها از وضعیت وخیم کودکان میانماری در اردوگاه های پناهندگان مسلمان در بنگلادش حکایت دارد به طوری که کمبود غذا و سوء تغذیه جان این کودکان را تهدید می کند.

به گزارش ایرنا، کمبود غذا و امکانات در اردوگاه پناهندگان مسلمان میانماری، زنان را مجبور کرده تا با استفاده از برگ درختان و گیاهان، برای کودکانشان غذا فراهم کنند.

گزارش ها حاکی است، با ادامه فرار مسلمانان میانمار از این کشور، شمار پناهندگان مسلمان میانماری در اردوگاه های بنگلادش همچنان رو به افزایش است.

بر اساس گزارش های رسیده، وضعیت در اردوگاه های «کوتوبالونگ» و «لیدا» در شهر «کوکز بازار» بنگلادش وخیم است و هر شب مسلمانان میانماری بیشتری از خشونت های بودایی های میانمار می گریزند و به بنگلادش پناه می برند.

در حالی که زنان و کودکان بدترین شرایط را در اردوگاه های پناهندگان مسلمانان میانماری دارند، ساکنان محلی بنگلادش مانع از فعالیت سازمان های خیریه برای ارائه کمک به پناهندگان می شوند چون مدعی هستند که این اقدامات، مسلمانان میانمار را به هجرت و پناهندگی ترغیب می کند.

دولت بنگلادش نیز از فعالیت سازمان های خیریه به دلیل هراس از واکنش ساکنان محلی استقبال نمی کند.

سازمان ملل متحد اخیرا در گزارشی اعلام کرد، دست کم 75 هزار نفر از مسلمانان در منطقه ˈکاچینˈ و استان ˈشان ˈمیانمار آواره شدند و این آوارگان در شرایط دشواری بسر می برند.

هم اکنون آنچه بیش از همه آوارگان را رنج می دهد شرایط نامساعد غذایی، دارویی و بهداشتی است که در این میان کودکان و سالمندان بیش از سایرین در معرض انواع بیماری ها و آسیب ها قرار دارند.

کشور میانمار به ویژه منطقه مسلمان نشین آراکان دارای منابع بکر نفت-گاز- جنگل با چوب های مرغوب و 90% معادن یاقوت جهان است.

از جمعیت 61 میلیون نفری میانمار حداقل دو و نیم میلیون مسلمان هستند که اکثر آنها در منطقه آراکان زندگی می کنند.

کلید واژه: کودکان
کد مطلب: 27621
زمان انتشار: سه شنبه 28 شهریور 1391 - 11:36:42
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-3

دیگر مطالب