به روز شده: 5 ساعت و 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 27625
زمان انتشار: سه شنبه 28 شهریور 1391 - 14:48:30

یونیسف: از زمان آغاز بحران سوریه بیش از 2هزار مدرسه آسیب‌دیده است

یونیسف: از زمان آغاز بحران سوریه بیش از 2هزار مدرسه آسیب‌دیده است
کودکان  -  صندوق کودکان سازمان ملل متحد، «یونیسف» اعلام کرد که از زمان آغاز بحران در سوریه بیش از دو هزار مدرسه در این کشور آسیب دیده است.


به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری عربی پرس، «ماریکسی مرکادو»، سخنگوی صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف بر اهمیت حضور دانش‌آموزان سوری در کلاس‌های درس در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید در سوریه تاکید کرد.

این درحالی است که یونیسف در گزارشی از اوضاع مدارس و مراکز آموزشی موجود در سوریه اعلام کرد که در جریان بحران امنیتی 18 ماهه حاکم بر این کشور بیش از دو هزار مدرسه و واحد آموزشی به دلیل درگیری‌ها و نزاع مسلحانه آسیب دیده است.

یونیسف همچنین در گزارش خود تاکید کرده است که علاوه بر دو هزار آموزشی تخریب شده، بیش از صدها مرکز آموزشی نیز به اسکان آوارگان بی‌سرپناه اختصاص یافته است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) شنبه گذشته اعلام کرد که 5 میلیون دانش‌آموز و 385 هزار آموزگار خود را برای حضور سرکلاس درس و آغاز تحصیلی جدید آماده می‌کنند.

در همین راستا گروهک‌های تروریستی سوری با انتشار بیانیه‌ای دانش‌آموزان و آموزگاران سوری را تهدید کرده‌اند،‌ در صورت حضور در کلاس‌های درس و در مدرسه هدف حملات تروریستی خود قرار خواهند داد.

کلید واژه: کودکان
کد مطلب: 27625
زمان انتشار: سه شنبه 28 شهریور 1391 - 14:48:30
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب