به روز شده: 4 ساعت و 49 دقیقه قبل
کد مطلب: 27646
زمان انتشار: چهارشنبه 29 شهریور 1391 - 11:36:02

اعتراض مسلمانان جهان نسبت به انتشار فیلم موهن ادامه دارد

اعتراض مسلمانان جهان نسبت به انتشار فیلم موهن ادامه دارد
بیداری اسلامی  -  مسلمانان کشورهای اندونزی، تایلند، پاکستان و افغانستان همچنان با برگزاری تظاهراتی انتشار فیلم موهن به پیامبر اکرم (ص) را به شدت محکوم کردند.


به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه اماراتی الخلیج، صدها تن از مسلمانان اندونزی روز سه‌شنبه با برگزاری دو تظاهرات در مقابل کنسولگری آمریکا در منطقه سوماترا واقع در شمال اندونزی و نیز سفارت آمریکا در جاکارتا،‌ پایتخت این کشور انتشار فیلم آمریکایی موهن به پیامبر اکرم (ص) را محکوم کردند.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات با به آتش کشیدن چند خودرو و پرتاب کوکتل مولوتوف به سمت دیپلمات‌های سفارتخانه آمریکا مخالفت خود را با انتشار این فیلم اعلام کردند.

تظاهرکنندگان همچنین با سر دادن شعارهایی علیه دولت آمریکا اتخاذ موضع جدی در خصوص این فیلم را خواستار شدند.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات همچنین اعلام کردند که باید هر چه سریعتر با عاملان تولید و انتشار این فیلم موهن برخورد شود.

تظاهرکنندگان با به آتش کشیدن پرچم آمریکا و سر دادن شعارهایی از جمله "آمریکایی‌ها را اخراج کنید" و "مرگ بر سازنده فیلم موهن" اعتراض خود را به تولید و انتشار این فیلم نشان دادند.

در تایلند نیز صدها تن از مسلمانان این کشور با تجمع در مقابل سفارت آمریکا در بانکوک، پایتخت این کشور که از چند روز پیش تا کنون بسته بود مخالفت خود را با انتشار این فیلم آمریکایی اعلام کردند.

همچنین در پاکستان صدها تن از مسلمانان خشمگین که در اعتراض به فیلم آمریکایی موهن تظاهرات کرده بودند با نیروهای پلیس این کشور درگیر شدند.

تظاهرکنندگان که در مسیر حرکت به سوی کنسولگری آمریکا در شهر پیشاور بودند در مسیر خود با نیروهای پلیس درگیر شده و به سمت خودروهای پلیس سنگ پرتاب کردند.

بنا به گفته شاهدان عینی، در این درگیری‌ها نیروهای پلیس از گاز اشک‌آور و گلوله استفاده کردند که به منجر به مجروح شدن چند تن شد.

از سوی دیگر، راجه پرویز اشرف، نخست‌وزیر پاکستان نیز به وزارت ارتباطات این کشور دستور داد تا شبکه اجتماعی یوتیوپ را که اخیرا فیلم موهن به پیامبر اکرم (ص) در آن منتشر شده بود از پایگاه‌های اینترنتی حذف کند.

دادگاه عالی پاکستان نیز به سازمان ارتباطات پاکستان دستور داد تا همه سایت‌هایی را که با انتشار این فیلم ارتباط دارند از جمله یوتیوپ فیلتر کند.

در همین راستا، در افغانستان نیز صدها تن از دانشجویان دانشگاه‌های این کشور با برگزاری تظاهرات جدید و به آتش کشیدن تصاویر باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر انتشار فیلم آمریکایی موهن به پیامبر اکرم (ص) را محکوم کردند.

بنا به گفته شاهدان عینی، دانشجویان افغانی در این تظاهرات با نیروهای پلیس این کشور درگیر شدند.

در شهر قندوز، در شمال افغانستان نیز تظاهرات مشابهی برگزار شد که در این تظاهرات به خاطر یک انفجار انتحاری 12 تن کشته شدند.

این انفجار انتحاری توسط افراد مسلح در راستای انتقام‌گیری از انتشار فیلم مذکور صورت گرفت.

در همین حال مسئولان بنگلادش نیز اعلام کردند که شبکه اجتماعی یوتیوپ از پایگاه‌های اینترنتی این کشور فیلتر شده است.

این کشور پیشتر از شرکت گوگل خواسته بود تا این فیلم را حذف کند. همچنین روسیه و عربستان نیز شبکه اجتماعی یوتیوب را فیلتر کردند.

در لبنان نیز یکی از وکلای لبنانی با ارائه دادخواستی از مقامات قضایی این کشور خواست تا شبکه اجتماعی یویتوپ و همه سایت‌های اینترنتی لبنان را که با انتشار این فیلم ارتباط دارند، فیلتر کنند.

وی در دادخواست خود همچنین خواهان تعیین غرامت یک میلیون دلاری برای همه سایت‌هایی شد که به انتشار این فیلم ادامه می‌دهند.

از سوی دیگر، سایت شبکه الجزیره اعلام کرد: در پی تظاهرات مسلمانان سودان در خارطوم به انتشار فیلم موهن سفر سفیران اتحادیه اروپا به منطقه دارفور در غرب سودان را که قرار بود فردا (پنجشنبه) و جمعه هفته جاری انجام شود، لغو شد.

 

کلید واژه: بیداری اسلامی
کد مطلب: 27646
زمان انتشار: چهارشنبه 29 شهریور 1391 - 11:36:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین