به روز شده: 10 ساعت و 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 27699
زمان انتشار: یکشنبه 2 مهر 1391 - 09:26:38

مردم عربستان خواستار اخراج سفیر آمریکا شدند

مردم عربستان خواستار اخراج سفیر آمریکا شدند
بیداری اسلامی > عربستان سعودی  -  شهرهای مختلف عربستان دیشب شاهد برگزاری تظاهرات و اعتراضات ضد آمریکایی بود به گونه‌ای که مردم پرچم‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را آتش زدند و علیه آمریکا شعار دادند.


به گزارش فارس به نقل از رسانه‌های عربستانی، تظاهرات گسترده‌ای  دیشب در منطقه الاحساء در شهر العمران برگزار شد که شرکت کنندگان در آن ساخت فیلم موهن به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) را محکوم کرده و آمریکا را در این زمینه مسئول دانستند.

تظاهرکنندگان همچنین خواهان اخراج سفیر آمریکا از عربستان و احضار سفیر این کشور از واشنگتن شدند.

زنان عربستان نیز تظاهرات مشابهی را در شهر الد مام برگزار کردند و خواهان محاکمه عاملان تولید فیلم اهانت آمیز به اسلام و مقدسات اسلامی شدند.

در همین حال، مردم در شهر الطبیعه نیز با آمدن به خیابانها تظاهراتی تحت عنوان "نحن فداء للرسول" برگزار کردند.

تظاهرکنندگان خشم و نارضایتی شدید خود را نسبت به اهانت به نبی اکرم (ص) ابراز داشته و پرچم‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را آتش زدند.

تظاهرات مشابهی نیز در شهر القطیف در شرق عربستان در محکومیت اهانت به پیامبر اکرم (ص) برگزار شد و شرکت کنندگان در آن اخراج سفیر آمریکا از ریاض و محاکمه عاملان تولید این فیلم موهن را خواستار شدند.

این تظاهرات تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. رژیم سعودی از بیم گسترش اعتراضات تلاش می کند که از برگزاری تظاهرات مردم تحت هر عنوانی جلوگیری کند.

شهرهای مختلف عربستان از بیش از یکسال پیش شاهد برگزاری تظاهرات برای درخواست جهت آزادی و روی کار آمدن نظامی منتخب برآمده از خواست مردم است که با سرکوبگری رژیم سعودی و کشته یا زخمی شدن شماری از معترضان یا بازداشت و شکنجه آنها روبرو شده است.

کد مطلب: 27699
زمان انتشار: یکشنبه 2 مهر 1391 - 09:26:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین