به روز شده: 4 ساعت و 53 دقیقه قبل
کد مطلب: 27708
زمان انتشار: یکشنبه 2 مهر 1391 - 10:44:54

گزارش 600 مورد کودک آزاری توسط کشیشان استرالیایی

گزارش 600 مورد کودک آزاری توسط کشیشان استرالیایی
کودکان  - کلیسای کاتولیک استرالیا تائید کرده است بیش از ۶۰۰ کودک از دهه ۱۹۳۰ تا کنون مورد آزار جنسی کشیشان این کلیسا قرار گرفته‌اند.

به گزارش پرس تی وی ، کلیسای کاتولیک ایالت ویکتوریا استرالیا اذعان کرد کشیشان این کلیسا از دهه ۱۹۳۰ دست‌کم ۶۲۰ کودک را مورد آزار جنسی قرار داده‌اند.

به گفته دنیس هارت، اسقف کلیسای ملبورن، شمار هولناک قربانیان این سوءاستفاده جنسی به دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ باز می‌گردد.

با این حال، گروه‌های حامی قربانیان کودک‌آزاری اعلام کرده‌اند شمار کودکانی که مورد آزار جنسی کشیشان قرار گرفتند بسیار بیشتر از چیزی است که این کلیسا تایید کرده است. این گروه‌ها همچنین خواستند تحقیقاتی مستقل درباره این موضوع انجام شود.

این افشاگری پس از آن انجام شد که دولت ایالتی ویکتوریا از انجام تحقیق درباره پرونده‌های کودک آزاری خبر داد. مقام‌های این ایالت همچنین فاش کردند ده‌ها نفر از قربانیان این موارد آزاد جنسی خودکشی کرده‌اند.

کریسی فوستر، مادر دو دختر قربانی کودک‌آزاری که کشیش منطقه به آن‌ها تجاوز کرد، به شبکه خبری ‌ای‌بی‌سی گفت کلیسا ده‌ها سال زمان داشت که به این مساله بپردازد، اما تا به حال اقدامی نکرده است.

وی گفت با اشاره به این که یکی از دختران وی در پی این آزار جنیسی خودکشی کرده، افزود: «کلیسا هرگز اقدامی برای متوقف کردن کشیش‌های کودک‌آزار انجام نداده است.»

این در حالی است که به تازگی افشاگری‌های زیادی از موارد کودک‌آزاری کشیشان کلیسای کاتولیک رم در سراسر جهان شده است.

تحقیقات نشان می‌دهند کشیشان چندین کشور در دهه‌های گذشته کودکان را مورد آزار جنسی قرار داده‌اند و کلیسای کاتولیک رم در بیشتر موارد بر این سوءاستفاده سرپوش گذاشته و از کشیشان کودک‌آزار محافظت می‌کند.

کلید واژه: کودکان
کد مطلب: 27708
زمان انتشار: یکشنبه 2 مهر 1391 - 10:44:54
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب