به روز شده: 9 ساعت و 48 دقیقه قبل
کد مطلب: 27731
زمان انتشار: دوشنبه 3 مهر 1391 - 09:51:37

جاسوسان زن، مأموران برون مرزی «موساد»

جاسوسان زن، مأموران برون مرزی «موساد»
زنان  - سالیان سال است که همه درباره استفاده دستگاه‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی از همه ابزارهای ممکن برای دستیابی به اهداف خود اتفاق نظر دارند؛ اما کمتر اخباری رسمی در این باره در رسانه‌ها منتشر می‌شود. با این حال، گزارش‌های جدید مطبوعات اسرائیلی از به‌کار‌گیری زنان در عملیات‌ حساس اطلاعاتی حکایت دارد.

به گزارش تابناک، در زمانی که بار دیگر مباحثات پیرامون عملیات‌های برون مرزی دستگاه‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی و به ویژه عملیات‌های خرابکارانه این رژیم تشدید شده، مطبوعات اسرائیلی گزارش‌هایی را درباره یک ابزار جدید به کار گرفته شده توسط این دستگاه‌ها منتشر کرده‌اند.

بر پایه این گزارش‌ها، سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) مدت‌هاست با به‌کارگیری مأموران اطلاعاتی زن و فرستادن آنها به مأموریت‌های خارجی، اطلاعات مورد نیاز خود را از اهداف مدنظر به دست آورده و عملیات‌های خود را در دیگر کشور‌ها به انجام می‌رساند.

بنا بر این گزارش‌ها، آنچه بیش از هر چیز در رابطه با این بخش از دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی اهمیت دارد، استفاده از قابلیت‌های زنانگی این مأموران است؛ بدین معنا که آنان با انجام کارهایی از قبیل برقراری ارتباط با اهداف خارجی مورد نظر و استفاده از فریب و نیرنگ، اطلاعات مورد نیاز خود را از آنان می‌گیرند.

اما نکته جالب توجه در این میان، آن است که این واحد عملیاتی به اصطلاح سری و پنهانی در چند روز اخیر، به شدت مورد توجه رسانه‌های اسرائیلی قرار گرفته و گزارش‌ها و حتی مصاحبه‌هایی درباره آن در صفحات روزنامه‌های اسرائیلی جای گرفته است.

برای نمونه، می‌توان به گزارش و مصاحبه‌ای اشاره کرد که امروز در سایت خبری Israel Business Arena منتشر و در آن تلاش شده این نیرو‌ها تا حد قهرمانان رژیم اسرائیل بالا برده شوند.

این سایت خبری در بخشی از گزارش خود می‌نویسد: «آنها یکی از مهمترین ابزارهای دولت اسرائیل هستند. اگر ما شب‌ها با آسودگی می‌خوابیم، تا اندازه بسیاری مرهون آنهاست. اگر ما در جنگ آینده پیروز شویم، آنها سهم چشمگیری در پیروزی خواهند داشت. امنیت ما به دستان آنها سپرده شده است...».

به این ترتیب، هرچند دقیقاً مشخص نیست هدف از طرح یکباره و بزرگ نشان دادن اهمیت این واحدهای جاسوسی چیست، گویا می‌توان آن را تا اندازه‌ای، بخشی از تلاش رژیم صهیونیستی برای ترساندن کشورهای مخالف این رژیم و القای این نکته در نظر گرفت که ابزارهای اسرائیل در حوزه‌های اطلاعاتی و عملیاتی، گروه وسیع و قابل توجهی را در نظر می‌گیرد.

کلید واژه: زنان
کد مطلب: 27731
زمان انتشار: دوشنبه 3 مهر 1391 - 09:51:37
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب