به روز شده: 10 ساعت و 31 دقیقه قبل
کد مطلب: 27758
زمان انتشار: سه شنبه 4 مهر 1391 - 14:01:27

انتقاد عفو بین‌الملل از نقض گسترده حقوق بشر در لیبی

انتقاد عفو بین‌الملل از نقض گسترده حقوق بشر در لیبی
حقوق بشر  > جهان  - عفو بین‌الملل نقض حقوق بشر در لیبی شامل آدم ربایی، شکنجه و اعدام را محکوم کرده و از مسئولان لیبی خواست تا تدابیر فوری برای جلوگیری از این اقدامات اتخاذ کنند.


به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، حسبیه حاج صحراوی، معاون رئیس عفو بین‌الملل در امور خاورمیانه و شمال آفریقا در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما هر روزه درخواست‌هایی از سوی قربانیان حقوق بشر در سراسر لیبی دریافت می‌کنیم که خواهان حمایت ما هستند.

وی در ادامه افزود: افرادی به دست شبه‌نظامیان مسلح ربوده، شکنجه و یا کشته می‌شوند و یا در درگیری‌های مسلحانه مجروح می‌شوند و اشخاصی که به این اقدامات می‌پردازند با مجازات جدی رو به رو نمی‌شوند.

صحراوی گفت: این اقدامات باید با پایان یافتن دوره معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی پایان یابد.

محمد المقریف، رئیس کنگره ملی لیبی نیز در دیدار با مسئولان عفو بین‌الملل در 21 سپتامبر، با اذعان به نقض حقوق بشر در لیبی، بر تعهد خود برای مقابله با این اقدامات تاکید کرد. عفو بین‌الملل از مسئولان لیبی درخواست کرد تا تعهدات خود را عملی کنند.

در همین حال، مسئولان دولت لیبی طی روزهای گذشته، به دنبال حمله گروهی به سفارت آمریکا در بنغازی، مقابله با شبه‌نظامیان مسلح خارج از کنترل دولت را آغاز کرده‌اند.

عفو بین‌الملل همچنین با برکناری "قضاتی که در محاکمه‌های ناعادلانه دست داشتند"، خواهان اصلاحات در دستگاه قضائی و تضمین استقلال این دستگاه شده است.

عفو بین‌الملل تاکید کرد: زمانی که قربانیان تضمین داشته باشند که دستگاه قضائی حقوق آن‌ها را حفظ می‌کند، این احساس را نمی‌کنند که خودشان باید حقوقشان را پس بگیرند.

 

کلید واژه: لیبی
کد مطلب: 27758
زمان انتشار: سه شنبه 4 مهر 1391 - 14:01:27
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد