به روز شده: 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 27883
زمان انتشار: سه شنبه 11 مهر 1391 - 14:21:13

اشکالات قانون حمایت از حقوق کودکان بازبینی می‌شود

اشکالات قانون حمایت از حقوق کودکان بازبینی می‌شود
کودکان  - معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از تشکیل جلسه‌ای با حضور نمایندگان شورای نگهبان، اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس و سازمان بهزیستی برای بازبینی "اشکالات قانون حمایت از حقوق کودکان" خبر داد.به گزارش ایسنا، محمد نفریه در پاسخ اعتراضات مطرح شده از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس پیرامون قانون حمایت از حقوق کودکان و اینکه نیازی به تصویب قانون جدیدی در این زمینه نیست و قوانین پیشین پاسخگوست، گفت: این قانون از مجلس گذر کرده و این تنها نظر مرکز پژوهش‌هاست. واقعیت این است که قانونی که مربوط به قبل از انقلاب و 30 سال پیش است، نیاز به بازبینی دارد.

وی افزود: اگر احتیاجی به تصویب قانون جدید نبود، سازمان‌های حمایتی زحمت تدوین قانون جدید را به خود نمی‌دادند، لذا قانون پیشین مشکلات عدیده‌ای داشت.

نفریه در ادامه با اشاره به مشکلات قانون پیشین عنوان کرد: بر طبق آن قانون نمی‌توانستیم بسیاری از کودکان بدسرپرست را که در مراکز سازمان بهزیستی به سر می‌برند واگذار کنیم و در حال حاضر به خاطر آن قانون بسیاری از خانواده‌ها قادر به داشتن فرزند نیستند و کودکان نیز از نعمت داشتن خانواده محروم مانده و در مراکز به سر می‌برند.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی با تاکید بر اینکه قانون جدید روند فرزندخواندگی را تسهیل می‌کند، اظهار کرد: طبق این قانون تعهدات قانونی نسبت به کودکان بهتر می‌شود و زنان مجرد و خانواده‌های تک فرزند هم با لحاظ شرایطی می‌توانند کودکان واقع در مراکز را به فرزندی بپذیرند.

نفریه در ادامه با اشاره به روند تصویب قانون جدید حمایت از حقوق کودکان گفت:‌ این قانون استیذان مقام معظم رهبری را دارد و مشکلات شکلی آن حل شده و در حال حاضر تنها دارای 23 مشکل محتوایی است که قابل رفع است.

به گفته وی، قانون حمایت از حقوق کودکان در حال حاضر در گروه رفاه اجتماعی کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بازبینی است و مقرر شده با تشکیل جلسه مشترک میان نمایندگان شورای نگهبان، اعضای کمیسیون اجتماعی و دستگاه‌های ذیربط از جمله بهزیستی مورد بازبینی قرار بگیرد.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی افزود: پس از این بازبینی قانون در کمیسیون اجتماعی مجلس به تصویب می‌رسد.

 

کلید واژه: کودکان - مجلس
کد مطلب: 27883
زمان انتشار: سه شنبه 11 مهر 1391 - 14:21:13
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+3

دیگر مطالب