به روز شده: 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 27983
زمان انتشار: یکشنبه 16 مهر 1391 - 17:01:38

در توانمندسازی زنان سرپرست خانوار کم‌کاری شده است

 در توانمندسازی زنان سرپرست خانوار کم‌کاری شده است
زنان  -  مشاور شهردار تهران در امور بانوان گفت: در زمینه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار کم‌کاری شده این در حالی است که آنان باید برای تطبیق خود با شرایطشان به قابلیت‌های جدیدی دست یابند تا بتوانند نقش خود را به درستی ایفا کنند.


زهرا سادات مشیر در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: در زمینه توانمندسازی زنان کم کاری شده است، بنابراین لازم است در این جهت بیشتر تلاش شود.

وی تصریح کرد: نگاه موجود به زنان سرپرست خانوار، حمایتی است و یا تلاش می‌شود با آنان به گونه‌ای برخورد شود که به جامعه آسیب نرساند.

مشاور شهردار تهران در امور بانوان درباره رقابت زنان خانوار با مردان در بازار عرضه گفت: باید نگاه رقابتی داشت؛ چرا که اگر مدام به زنان رانت بدهیم، آنها ضعیف پرورش می‌یابند و نمی‌توانند در عرصه رقابت با مردان و زنان موفق عمل کنند.

وی با بیان اینکه موفقیت زنان در حوزه کارآفرینی حتی بدون نگاه حمایتی بسیار چشمگیر است، اظهارکرد: در مراکز مهارت آموزی کوثر نگاه حمایتی به کار زنان سرپرست خانوار نداریم و زنان باید آموزش ببینند و هر کالایی که تولید می‌کنند، عرضه نمی‌شود بلکه درجه‌بندی و استاندارد دارد.

مشاور شهردار تهران در امور بانوان در ادامه گفت: فقدان مرد در خانواده باعث می‌شود که مسوولیت خانواده برعهده زن خانواده بیفتد و بعضا دچار مشکلات اقتصادی ‌شود و این شرایط برای زنان سخت است.

وی تاکید کرد: در این شرایط نهادها باید به زن مشاوره بدهند و برای بازیابی روحیه او عمل و به زن کمک کنند تا وضعیت موجود خود را بپذیرد و در ادامه با انجام برنامه‌ریزی‌هایی زمینه اشتغال او را فراهم کنند و ما در این جهت عمل می‌کنیم.

مشیر در پایان درباره آمار زنان تحت پوشش ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران، گفت: از میان 10 هزار زن تحت پوشش این ستاد، حدود 54 درصد از خانواده‌های ایتام و34 درصد مطلقه هستند، سایرافراد نیز شامل زنان خود سرپرست (دختران بالای 30، 40 سال) یا بدسرپرست می‌شوند.

 

کلید واژه: زنان
کد مطلب: 27983
زمان انتشار: یکشنبه 16 مهر 1391 - 17:01:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب